Sağlık Bakanlığı Sağlık Ekonomisi Uzman Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Ekonomisi Uzman Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Ekonomisi Uzmanları almak üzere ilana çıktı. Bakanlığın yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi kapsamında, “sağlık ekonomisi” alanında görevlendirilmek üzere hizmet kalitesini yükseltmek amaçlı çalışmalar yapacaklardır. Bu kapsamda kurumda tam gün çalışacak uzun dönemli sağlık ekonomisi uzmanı istihdam edilecektir. Adayların son başvuru tarihi 05 Şubat 2013’e kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Adaylarda Aranan nitelikler:
Yurtiçinde veya yurtdışında eğitim veren üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İşletme veya İktisat programlarından mezun olmak ve İktisat, İşletme, Ekonometri veya Sağlık Ekonomisi alanlarından birinde en az yüksek lisans düzeyinde eğitim almış olmak.
Sağlık ekonomisi çalışmaları, sağlık teknolojileri ekonomik değerlendirmeleri (maliyet-etkililik, maliyet-fayda, maliyet minimizasyonu ve maliyet-kullanım vs), veya maliyet analizleri, ekonometrik analizler ve ilgili istatistik analizler konusunda en az 5 yıl iş deneyimine sahip olmak. Tercihen son yıllarda ulusal ve uluslararası kurumlarda ve/veya yurtiçinde veya yurtdışında benzer çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık ekonomisi ile ilgili analizlerde kullanılacak istatistik ve ekonometrik paket programlarını (SPSS, EVIEWS (Econometric Views), STATA vb.) ve MS Ofis programlarını (word, excel, powerpoint vb.) iyi derecede biliyor ve kullanabiliyor olmak. Kurum tarafından erişimi sağlanacak ScienceDirect, PubMed, ISI gibi veri tabanlarını, kütüphane olanaklarını (elektronik ve basılı kitap, süreli yayın) kullanabilmek.
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak. Bunun yanında ikinci bir dil olarak iyi derecede Almanca veya Fransızca dillerinden birisine hâkim olmak tercih nedenidir. Son beş yıl içinde yabancı dil sınavlarından en az şu derecelerden birini almış olmak: KPDS/ÜDS: 70; TOEFL PBT 460-461, TOEFL CBT: 140-142; TOEFL IBT: 60; IELTS: 5,50, TOEIC: 750-754 veya İngilizce ve diğer ikinci dillerden birinde düzeyini kanıtlayabilecek benzeri bir belgeye veya bu niteliğini İdare nezdinde kanıtlayabilecek deneyime sahip olmak.
Seyahat engeli bulunmamak, esnek çalışma saatlerine uygun olmak ve erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak

Başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü

Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak No: 13

06430 Sıhhiye Çankaya Ankara

Tel: +90 312-585 68 00

Faks: +90 312– 585 69 27


Bir önceki yazımız olan GİB, 3 bin 475 personel alacak başlıklı makalemizde Gelir İdaresi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı ve GİB hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ