Sağlık Bakanlığına, 100 ürün denetmeni alınacak!

Sağlık Bakanlığına, 100 ürün denetmeni alınacak!

Bakanlık, 100 kozmetik ve bitkisel ürün denetmeni arıyorSağlık Bakanlığı, kozmetik ve bitkisel denetimlerinde görevlendirmek üzere 100 kişi arıyor.

Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, son günlerde kontrolleri iyice artan, bitkisel ürünlerle tıbbi cihaz ve kozmetiklere yönelik denetimleri daha sağlıklı ve etkili yürütebilmek için personel alımı yapacak. Kurumda ürün denetmen yardımcısı olarak istihdam edilecek 100 kişi sözlü sınavla belirlenecek.

İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 15 eczacılık fakültesi, 20 kimya bölümü, 15 biyoloji bölümü, 5 biyokimya bölümü, 4 kimya mühendisliği, 10 biyomedikal mühendisliği, 3 elektrik/elektronik mühendisliği, 3 biyomühendisliği, 5 iktisat, 5 maliye, 5 işletme, 3 uluslararası ilişkiler ve 7 kamu yönetimi mezunları arasından başvuru alacak. Toplam 100 ürün denetmen yardımcısı sözlü sınava da katılacaklar. Ürün denetmen yardımcıları, öncelikle bitkisel ürünler olmak üzere tıbbi cihaz ve kozmetik ürünleri ile ilgili denetimler yaparak gerekli cezai işlemleri uygulayacak. Ekibe yeni katılacak olan denetmenler sayesinde daha etkin ve verimli denetimin yürütülmesi sağlanacak. Başvurular 13 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ve 24 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Denetmen Yardımcılığı alım ilanına buradan ulaşabilirsiniz.  

Sınava başvuran adaylardan 09-10 Temmuz 2011 veya 07-08 Temmuz 2012 KPSS sonuçlarına göre aşağıdaki tabloda belirtilen sayı kadar kişi sınava çağrılacaktır. Sınav, tek aşamalı ve sözlü olarak, Ankara’da Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu binasında 10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bölüm En Yüksek Puan Alan İlk
Eczacılık Fakültesi 30 kişi
Kimya Bölümü 40 kişi
Biyoloji Bölümü 30 kişi
Biyokimya Bölümü 10 kişi
Kimya Mühendisliği 8 kişi
Biyomedikal Mühendisliği 20 kişi
Elektrik/Elektronik Mühendisliği 6 kişi
Biyomühendisliği 6 kişi
İktisat 10 kişi
Maliye 10 kişi
İşletme 10 kişi
Uluslararası İlişkiler 6 kişi
Kamu Yönetimi 14 kişi
TOPLAM 200 kişi

Bir önceki yazımız olan Kanal D “Doktorum Programı” Başvuru formu başlıklı makalemizde Ceyda Düvenci doktorum soru sorma, doktorum başvuru ve Doktorum iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ