SGK’ya 4000 Kadro Açılacak

SGK’ya 4000 Kadro Açılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan yasa tasarısı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sosyal güvenlik uzmanı ve uzman yardımcısı alımı için 3 bin 969 kadro ihdas edilecek. SGK prim borçlarında düzenleme yapılmasına dair tasarı ile ilgili çalışmalarda görevlendirilmek üzere  SGK’ya 4 bin kadro açılacak. 

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını Bakanlar Kuruluna sundu. Sigortalıların lehine bazı değişiklikler içeren ve sosyal güvenlik destek prim borçlarını yeniden yapılandıran tasarı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Sosyal Sigortalar ve GSS Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na göre, lise ve dengi öğrenimlerini tamamlayıp aynı yıl içerisinde yükseköğrenimlerine başlayan öğrenciler, 120 gün süreyle sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edecek. Tasarıda lise ve dengi okulların son sınıflarında okuyup, üniversiteye hazırlanan veya iş arayan 18-20 yaş aralığındaki erkek öğrencilerin, okullarını bitirmelerini izleyen 120 gün süreyle yani 4 ay daha ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanmaları öngörülüyor. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Malüller ve gaziler ile eşleri, özel hastanede ilave ücret ödemeyecek.  Emeklilik veya yaşlılık aylığı alırken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara yersiz ödendiği tespit edilen aylıklarla ilgili borçları yapılandırılacak.


Bir önceki yazımız olan Kamu Kurumlarına 5 Bin 360 Memur Alınacak! başlıklı makalemizde avukat alımı, başbakanlık memur alımı ve Memur Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ