Şubatta Bin 620 engelli memur alınacak

Şubatta Bin 620 engelli memur alınacak

2014-engelli-memur-sinavi-ne-zaman-olacak-1Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten engelli memur adaylarını sevindirecek bir açıklama yapıldı. Çelik Şubatta devlete bin 620 memur alınacağını müjdeledi.

Bakan Çelik, yazılı açıklama ile, 2012 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre bin 620 engelli vatandaşın atamalarının Şubat ayı içinde yapılacağını belirterek Devlet Personel Başkanlığı’nca atamaya ilişkin çalışmanın tamamladığını ifade etti. Çelik memur olmak isteyen adayların başvurularının 27 Ocak 2014 günü başlayacağını ve ÖSYM’ye yapılacağını belirtti. Başvurular 3 Şubat 2014 gününe kadar devam edecek. Adayların atamalarının tercihlerine göre en kısa sürede ÖSYM tarafından yapılacağını kaydeden Bakan Çelik, atamaların tümünün Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacağını bildirdi.

Bakan Çelik, tercih kılavuzunda ortaöğrenim mezunları için 426, önlisans mezunları için 384 ve lisans mezunları için 810 kadro tercihi bulunduğunu ve atamalara ilişkin ayrıntıları Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası www.dpb.gov.tr adresinden ve buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ