Türk Patent Enstitüsü Marka Uzman Yardımcılığı Sınavı İlanı

Türk Patent Enstitüsü Marka Uzman Yardımcılığı Sınavı İlanı

Türk Patent Enstitüsü Marka Uzman Yardımcılığı Sınavı İlanı   Türk Patent Enstitüsü açık bulunan kadroları için Marka Uzman Yardımcıları alacak. Sınavla alınacak adaylar Türk Patent Enstitüsünde Marka Uzmanı olarak yetiştirilecek. Sınav başvuru koşullarını taşıyan adaylar 14 Ocak 2013 tarihine kadar başvuru yapmalıdır. Adaylar 11.02.2013 tarihinde sözlü sınava tabi tutulacaktır.  6 Hukuk Fakültesi Mezunu, 10 Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu olmak üzere 16 memur Uzman Yardımcısı kadrolarına alınacaktır.

Sınava Başvuru Koşulları:

1. 657 Sayılı Devlet memurları kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak

2. Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakülteleri bölümlerinden ya da bunlara denkliği yüksek öğretim kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlardan mezun olmak

3. ÖSYM tarafından; (A) grubu kadrolar için 09-10 Temmuz 2011 veya 07-08 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan KPSS Neticesinde;

A.Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olanlar için KPSSP54 puan türünden en az 80 puan almış olmak

B.Hukuk Fakültesinden mezun olanlar için KPSSP11 puan türünden en az 80 puan almış olmak,

4. KPSS’ndan en az 42 yabancı dil sorusunu doğru cevaplamış olmak veya KPDS’ndan en az 70 puan almış olmak ya da buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

5. Sınavın yapıldığı gün itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru Nasıl Yapılacak:

1. Başvurular, şartları taşıyan adaylar, 14 Ocak 2013 tarihine kadar başvuru formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacaktır. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

2. Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, enstitümüze elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

3. Sınava, her grup için belirlenen KPSS puan türünden kendi içinde en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere yapılan sıralamaya göre, atama yapılacak kadro sayısının en fazla 4 katı kadar aday çağrılacaktır. (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylarda sınava çağrılır.)

4. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sınavın yapılacağı yer, tarih ve saat ile istenilen belgeler, sınav tarihinden en az on beş gün önce enstitümüz (www.turkpatent.gov.tr) internet adresinde ve duyuru panosunda ilan edilecektir.

Sözlü Sınava Girecek Adaylardan:

A.Enstitümüz resmi internet sitesi üzerinden (www.turkpatent.gov.tr) oluşturulan başvuru formu

B.Mezuniyet belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya kurumca (mezun olunan okul) onaylı örneği, eğitimi yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin yetkili makamlarca kabul edildiğini gösterir belgenin aslı veya kurumca onaylı örneği

C.KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı

D.T.C.Kimlik Numarası beyanı (Nüfus Cüzdanı Fotokopisi)

E.Kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmiş

F. Marka uzman yardımcısı sınavında iki defadan fazla başarısız olmadıklarını belirtir beyan, istenecektir.

 


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Mülakat Soruları- Cevapları başlıklı makalemizde 2012 ziraat bankası mülakat için gerekli belgeler, 2012 ziraat bankası mülakat sonuçları ve 2012 ziraat bankası mülakat tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ