Türkiye Afganistan’a 21 bayan öğretmen yollayacak

Türkiye Afganistan’a 21 bayan öğretmen yollayacak

afganistana-bayan-ogretmen-Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Afganistan’da eğitim veren bir kız lisesinde görev yapmak üzere Bayan öğretmen seçimi için sınav düzenliyor. Afganistan Habibe Kadiri Kız Lisesi‘nde görev yapacak olan bayan öğretmenler ülkeye gönderilecek. Mülakat yöntemiyle seçilecek olan öğretmenler sınıf, anasınıfı (okul öncesi), Türkçe, fen ve teknoloji, ilköğretim matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, beden eğitimi ve İngilizce branşlarında eğitim verecek 21 bayan öğretmenin yurt dışında görev süresi 1 yıl olacak. MEB Türk dilinin öğretilmesi, yurt dışındaki vatandaşlarımızın Türk kültürlerini öğrenmesi amacıyla 21 bayan öğretmeni mülakatla belirleyerek Afganistan’a gönderecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından ‘Afganistan’da Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı ve Görevlendirme Kılavuzu‘ yayımlandı.

Bakanlık, Türk kültürünün yurt dışında tanıtılması, yayılması ve korunması, yurt dışındaki vatandaşlar ve soydaşların kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi ve dinî konularda aydınlatılması ile Türk dilinin öğretilmesi amacıyla Afganistan’a 21 bayan öğretmen göndermeye hazırlanıyor. Yapılacak temsil yeteneği mülakatında Afganistan Habibe Kadiri Kız Lisesi’nde görevlendirilmek üzere gönderilecek bayan öğretmenlerin 5 sınıf, ikişer anasınıfı (okul öncesi), Türkçe, fen ve teknoloji, ilköğretim matematik, fizik-kimya-biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, beden eğitimi ve İngilizce branşlarından olacak. Başvurular 25/02/2013 – 06/03/2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Atanmasına Esas Olan Alan Seçilecek
Öğretmen Sayısı
Sınıf öğretmeni 5
Anasınıfı(Okulöncesi) 2
Türkçe 2
Fen ve Teknoloji 2
İlköğretim Matematik 2
Fizik-Kimya-Biyoloji 2
Türk Dili ve Edebiyatı 2
Beden Eğitimi 2
İngilizce 2
TOPLAM 21

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Banko Asistanı Giriş Sınavı Sonuçları başlıklı makalemizde 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı, 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı kazananlar ve 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı yedekler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ