Ziraat Bankası Mülakat Soruları- Cevapları

Ziraat Bankası Mülakat Soruları- Cevapları

Ziraat Bankası Mülakat SorularıZiraat Bankası personel alımı için yaptığı 24 Kasım 2012 tarihindeki yazılı sınavın sonuçları açıklandı. Sınavda yeterli puan alan adaylar mülakat aşamasından geçecekler. Ziraat Bankası Mülakat tarihlerini de açıkladı.

Uzman Yardımcısı unvanı için mülakatlar 07-22 Ocak 2013, Servis Görevlisi unvanı için mülakatlar ise 07-18 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Her ilde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ihtiyacın üç katı kadar aday mülakata davet edildi. Davet alan adayların mülakat yerleri ve tarihleri alttaki listede yer alıyor.

Adayların mülakata gelirken yanlarında bulundurması gereken evraklar;

– Son mezun olunan üniversiteye ait diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin aslını, eğer aslı yoksa noterden veya ilgili üniversiteden tasdikli suretini,

– Fotoğraflı kimlik belgesinin aslını (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport),

– Servis Görevlisi adaylar için ikametgah belgesi

– Erkek adayların ayrıca askerlik durum belgesinin aslını (tecil, terhis veya muafiyet) getirmeleri gerekmektedir.

Banko Asistanı unvanı için mülakat tarih ve yerleri henüz açıklanmadı.

Mülakata çağırılmak üzere kontenjana giren adaylar Bankanın www.ziraatbank.com.tr  internet adresinde ilan edilerek mülakata davet edilecektir.

Mülakata hak kazanan adaylara belirtilen tarihlerde, istenen evraklarla birlikte mülakat yerine gitmelidir.  Adayların mülakata giderken resmi kıyafet giymeleri iyi intiba bırakmaları açısından tavsiye edilir.

2012 Ziraat Bankası Personel Alımı Mülakat Soru ve Cevapları 

Ziraat Bankası mülakatında genel kültüre yönelik sorular sorulabilir. Kabinede bulunan bakanları adlarını gözden geçirmekte yarar var. Örneğin ekonomiden sorumlu devlet bakanı, iç işleri bakanı, dış işleri bakanı sorulabilir.

Ziraat Bankası ile ilgili sorular sorulabilir. Bankanın Genel müdürü kimdir? Hüseyin Aydın. Bankanın yönetim kurulu başkanı kimdir? Muharrem Karslı Şube Sayısı kaçtır? 1486 şube sayısına sahiptir.

Bunların yanında bankacılık terimleri sorulabilir. Zaten sınava hazırlanırken onları öğrendiğinize şüphe yok. Yine de gözden geçirmekte yarar var. En önemlisi rahat ve kendinden emin tavırlar sergileyerek cevap vermek. Bilmediğiniz soruları ile açıkça “bilmiyorum” diye cevaplayabilirsiniz.

Mülakata Katılacak Adaylara Şimdiden Başarılar Dileriz.  İyi Şanslar! 

Uzman Yardımcısı mülakat tarih ve yerleri için tıklayınız.

Servis Görevlisi mülakat tarih ve yerleri için tıklayınız

 

 


Bir önceki yazımız olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercihleri bugün sona eriyor! başlıklı makalemizde 2600 sözleşmeli personel alımı, Gıda Mühendisi alımı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ