20 Bin Memurun Alım Tarihi Belli Oldu

20 Bin Memurun Alım Tarihi Belli Oldu

Son yıllarda memur olma hayali ile milyonlarca kişi Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılıyor. Memur olarak devlet güvencesinde çalışma umudu mezun olanların yeniden sınav stresine girmelerine neden oluyor. İş güvencesi ve sağladığı mali imkânların her geçen gün artması memurluk talebinde patlamaya neden oldu.
KPSS sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre memur alımlarının tarihi belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı memur alım tarihini açıkladı.

19-28 Kasım’da Atamalar Yapılacak
Kamu Personel Seçme Sınavları’na milyonlarca lise, üniversite mezunu katılıyor. Memur olma umudu ile KPSS’ye yönelen genç adayların 2012 için beklediği atama tarihi de kesinleşti. Devlet Personel Başkanlığı, ikinci yerleştirmeleri 19-28 Kasım arasında yapacağını açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre son 10 yılda 316 bini öğretmen olmak üzere toplam 908 bin kişi memur oldu. Geçen yıl 140 bin memurla en büyük memur alımı gerçekleştirildi. Bu yıl ise kamuya 70 bin kişi alındı. Gelecek yılın bütçesinde ise 9 bin personel alımı öngörülüyor. Bütçeden kamu çalışanlarına ayrılan pay geçen yıl yüzde 28’e bu yıl da yüzde 30’a ulaştı. Haziran ayında, KPSS sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 17 bin 387 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunuldu.

20 bin alım yapılacak
Gelen talebin yüzde 16.73’ü orta öğretim, yüzde 27.47’si ön lisans ve yüzde 56’sı da lisans düzeyinde oldu. Bu yıla ilişkin ikinci atamalar ve tercihlerin ne zaman yapılacağı merakla bekleniyor.

Bu yıl için öngörülen 70 bin memur alımı kapsamında yılsonuna kadar da 20 bine yakın alım gerçekleşecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. trbilim.com dedi ki:

  tercihler ne zaman başladı mı .kpss 2012 için belli mi arkadaşlar

  1. mustafa dedi ki:

   19-28 KASIM ARASINDA TERCİHLER YAPILACAK VE ATAMALRDA BELLİ OLACAK.

 2. ruhan dedi ki:

  59 puan aldım atanma sansım ne kadar … ve kaç tane yere tercuh yapma hakkım var ?

BİR YORUM YAZ