Bu memurlara bedava tablet dağıtılacak!

Tablet dağıtılması okullardan sonra memurlara da başladı. Hangi kurumlarda görevli memurlara tablet dağıtılacak, ücretsiz tablet alacak memurlar kimler?

Tarım Bakanlığı çalışanlarına tablet dağıtacak. Tarım Bakanlığı’nın kendi bünyesindeki personeline tablet dağıtacağı müjdelendi. Memurların daha verimli ve kaliteli çalışmasını sağlamak amacıyla bedava tablet dağıtacağı duyuruldu.memura_tablet_dagitilacak

Bedava Tablet Dağıtılacak

Tarım bakanlığı kendi bünyesindeki memurlara tablet dağıtma kararı aldı. Tablet müjdesini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker verdi. Eker, Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi’yle (TÜKAS) tarımsal ve hayvansal verileri tabletler üzerinden alacaklarını belirtti. Yüzde 100 güvenilir bu verilerin daha hızlı takip edilmesi için memurlarına tablet dağıtacaklarını belirtti. Bakan Eker, çiftçilerin sorunlarını tabletler üzerinden bilgilere hızla erişilerek anında ulaşılabileceğini bildirdi.

Eker, açılmasına az bir süre kalan tarım sayım merkezinde yaptığı konuşmasında, deneme aşamasındaki TÜKAS’ın güvenilir tarımsal verilere ulaşmada devrim niteliğinde kolaylıklarından söz etti. Eker, Kalkınma Bakanlığı’yla ortaklaşa yürütülen tablet uygulamasıyla tüm Türkiye’de arazide çalışan personelin uydu üzerinden aktif olarak izlenebileceğini, ayrıca hayvan ve parsel sayıları ile bitki çeşitliliği gibi birçok veriye de anlık olarak ulaşabileceklerini ifade etti.

10 bin tablet dağıtıldı

Eker, TARGEL personelinin köylerde daha verimli hizmet vermesi amacıyla, 10 bin TARGEL (Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi) memuruna tablet dağıtıklarını bildirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*