Diyanet, seviye tespit sınavı düzenliyor

Diyanet, seviye tespit sınavı düzenliyor

Diyanet personelinin düzeyini belirlemek üzere sınav yapacak. Diyanet’te çalışan kişiler sınava katılarak mesleki bilgilerini ölçecek. Diyanet çalışanları sınav sonuçları göz önüne alınarak kurum için yer değiştirme, görevde yükselme fırsatlarından yararlanabilecek. Cami görevlileri, Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım olarak kurumda çalışan memurlar bu sınava katılabilecekler. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (MBSTS) katılmak isteyen adaylar 45 TL olan sınav ücretini ödeyerek, başvuru işlemlerini 31/03/2014/-14/04/2014 tarihleri arasında yapabilecek.

Diyanet MBSTS; 24.05.2014 Cumartesi günü saat 14.00’da Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede), Kars,Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa,Trabzon, Van illerinde olmak üzere 21 ilde yapılacaktır.

MBSTS-Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli İçin Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONELİ İÇİNMESLEKİ BİLGİLER SEVİYE TESPİT SINAVI (MBSTS) DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuatı uyarınca;

1. Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,

2. Başkanlığımız personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanlar için naklen, müktesebi olmayanlar için ilk defa naklen atamaları,

3. Kariyer unvanları basamaklarında yükselmeler,

4. Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri,

İçin Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen Başkanlığımız personeline yönelik (4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personel dahil) 24.05.2014 tarihinde Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) yapılacaktır.

I- BAŞVURU İŞLEMLERİ 

1. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) için başvuru işlemleri ve sınav ücreti ödemeleri 31/03/2014/-14/04/2014 tarihlerinde yapılacaktır.

2. Adaylar öncelikle www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/ internet adresi aracılığı ile sınav başvurularını yapacaklardır.

3. 45TL (Kırkbeş TL KDV dahil) sınav ücreti kredi kartıyla veya bankaya elden ödenebilecektir.

a) Sınav ücretini kredi kartıyla ödeyecek adaylar, sınav başvurusu esnasında müracaat ekranındaki ilgili kısımdan ödemelerini yapabileceklerdir.

b) Sınav ücreti kredi kartı yoluyla ödemeyecek adaylar, müracaatlarını internet ortamında yaptıktan sonra, Anadolu Üniversitesi’nin T.Vakıflar Bankasındaki “Sınav Başvuru Hesabı”ndaki “Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı” alt hesabına ücretlerini bankaya elden ödeyeceklerdir.

Sınav ücreti ödemesini bankaya elden yapan adayların ödemeleri, ücreti yatırmalarından itibaren 1 (bir) gün içerisinde başvuru sistemine yansıyacaktır. Bu durumdaki adaylar sınav ücretini ödemelerinden sonra 1 (bir)gün içerisinde başvuru sistemine girerek ödemelerini kontrol edebileceklerdir.

4. Kredi kartı ve bankaya elden ödeme yolları dışında veya belirtilen hesaptan başka bir hesaba yapılan sınav ücreti ödemeleri kabul edilmeyecektir.

5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve bu duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

6. Sınav başvuru tarihleri içerisinde sınav ücretini yatırmayan, başvuru kayıt işlemini tam olarak gerçekleştirmeyen adayların başvuruları ve bu konudaki itirazları dikkate alınmayacaktır.

7. Adaylar,internet ortamında başvurularını yaptıktan sonra tekrar başvuru sistemine girerek başvuru bilgilerinde değişiklik yapamayacaklardır. Bu sebeple, adayların başvurularını yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları önem arz etmektedir.

8. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 14/04/2014 (saat: 23:59) tarihinden sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

9. Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında Anadolu Üniversitesi tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan adaylar, elektronik başvuru ekranında “engel durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucukları işaretleyeceklerdir.

10. Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında Anadolu Üniversitesi tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan aday/adaylar, sağlık kurulu raporu, engelli kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın engel durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinden herhangi birini en geç 14.04.2014 tarihine kadar Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştıracaklardır. Bu tarihten sonra ulaşan başvuru ve belgeler ne sebeple olursa olsun (postada ve kargoda gecikmeler vb.)dikkate alınmayacaktır. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise raporu veren kurum sorumlu olacaktır.

II- SINAV İŞLEMLERİ 

1. Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı 24.05.2014 Cumartesi günü saat 14.00’da Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır,Elazığ, Erzurum, İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede), Kars,Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa,Trabzon, Van illerinde olmak üzere 21 ilde yapılacaktır.

2. Adaylar sınav giriş belgelerini 16.05.2014 tarihinden itibaren www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresine girerek alabileceklerdir.

3. Adaylar sınava gelirken sınav girişbelgesi ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır. 4. Mesleki Bilgiler Seviye TespitSınavı (MBSTS) tek grup halinde yapılacaktır.

5. Sınavda 80 soru sorulacaktır. Herbir soru 1.25 puan değerinde olacaktır.

6. Sınav süresi 100 dakika olacaktır.

7. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

8. Adaylar sınav sonuçlarını, 09.06.2014 tarihinden itibaren http://www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/internet adresinden öğrenebileceklerdir.

III- DİĞER HUSUSLAR

1. Sınav başvurularında adayın beyanı esasalınacaktır. Ancak Başkanlık, sınav sürecinin her aşamasında aday tarafındanbeyan edilen hususlarda belge talep edebilecektir.

2. Sınava başvuru esnasında veya sonrasındagerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, sınavdan geçerli puanalsalar dahi sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu durumdaki adaylar hiçbir haktalebinde bulunamayacaktır.

3. İlan edilen sınav tarihinde sınava katılmayanadaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4. Sınav ve sonuçları ile ilgili www.diyanet.gov.trve www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/internet adreslerinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

5. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kredi kartı ve bankaya elden ödeme yolları dışında veya belirtilen hesaptan başka bir hesaba sınav ücreti ödemesi yapan,başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan adayların ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmeyecektir.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Telefon: (312) 295 70 00

Fax: (312) 285 85 72

e-posta:persis@diyanet.gov.tr

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Telefon: (222) 335 05 80 /2043

Fax: (222) 335 79 42

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı ile ilgili duyuru ve ilanlar Anadolu Üniversitesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her iki kurumun kendi internet siteleri www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/ ve www.diyanet.gov.tr adresleri üzerinden yapılmaktadır.

D.İ.B. İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ