En Düşük Puanla Memur Alan Kurumlar Hangileri?

En Düşük Puanla Memur Alan Kurumlar Hangileri?

memur alımıÖSYM, KPSS sonuçlarını dün açıkladı. Milyonlarca aday memur olma hayaliyle girdiği sınavdan aldığı puanları öğrendi. 2013 KPSS tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte puanları düşük olanların morali bozuldu. Ama hemen paniğe kapılmaya gerek yok. Çünkü düşük puanlarla da memur alan kamu kurumları var.

KPSS’den 38 puan ve altı alanlar hangi kamu kurumlarında ve bölümlerde memur olabilirler? Sizler için sıraladık.

2013 KPSS’ tercih sonuçlarına göre düşük puan alan adaylar aşağıdaki bölümlerde açılan ilanlara başvuru yapabilirler. İşte en çok ihtiyaç olan ve puanı da düşük olan bölümler aşağıda yer alıyor.

Kütüphanecilik, Grafiker, Hemşirelik, Çocuk Gelişim Uzmanı, Diyetisyenlik düşük puanla memur olma fırsatının yakalandığı bölümlerin başında geliyor.

Daha önce çeşitli Devlet dairelerine sekreter kontenjanı ayrılmasına rağmen bazı sekreterlik kontenjanları açık kaldı. Anakara Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı da bu kurumlardan birisi.

Devlet Demiryolları’na düşük puanlarla yerleşebilirsiniz. Kurum memur alımlarını 68,23704 puanlarla tamamladı.

5 Aralık 2012’de 28488 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan habere göre 2013 yılında KPSS puanına göre memur alacak kadrolar sıralanmıştı. 2013 yılında yapılacak KPSS ile hangi kurumlara memur olarak atanma şansı bulunuyor?

Adalet Bakanlığı 400 memur alımı ile ilk sırada yer alıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 350 memur alınması gündemde. İçişleri Bakanlığı‘na 400 memur alınacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na 180 memur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘na 100 memur, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘na 200 memur, Milli Eğitim Bakanlığı‘na 100 memur, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na 100 memur, Sağlık Bakanlığı‘na175 memur, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı‘na 210 memur alınması planlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı‘na 70 memur, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na 60 memur, Avrupa Birliği Bakanlığı‘na 60 memur, Başbakanlık 50 memur, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘na 40 memur alınacak. Düşük puanlı adayların bu kurumların memur alımı duyurularını takip etmeleri gerekmektedir.


Bir önceki yazımız olan İşkur Özel İstihdam Büroları başlıklı makalemizde işkur büroları ve işkur özel büroları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. halıl dedi ki:

    2012 kpss den 65 puan aldım ….lisansdanda 52 puan aldım ne olabilir sizce…..

BİR YORUM YAZ