İşçilere Kurban Bayramında İkramiye Var mı?

İşçilere Kurban Bayramında İkramiye Var mı?

paraKurban Bayramına sayılı günler kala çalışanların merak ettiği konulardan birisi bayram tatili ne kadar olacak, diğeri de bayramda ikramiye ödenecek mi? Hatırlayacağınız gibi sendikalar hükümetten işçilere ve memurlara ikramiye verilmesini talep etmişti. Peki bu talebe yanıt geldi mi?  Detaylar haberimizde…

Kurban Bayramı 15 Ekimde başlıyor ve 18 Ekim’de sona eriyor. Peki Kurban Bayramında işçilere ve memurlara ikramiye verilecek mi? 

Ramazan Bayramı öncesi memurlar  sendikalar aracılığı ile ikramiye isteklerini hükümete ilettiler. Ancak hükümetten ve sendikalardan hala bir yanıt gelmedi.

Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, memurlara yılda iki kez dini bayramlarda tüm kamu çalışanların 843 lira tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini istedi.

Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un diğer talepleri şöyle;: 

* Memur maaşlarını oluşturan bütün kalemlerle ek ödeme, döner sermaye, ek ders, fazla mesai, ikramiye gibi tüm ödemeler emekli keseneğine dahil edilmeli.

* Tüm kamu görevlilerinin ve emeklilerinin maaşlarına 1 Ocak 2014′ten geçerli yüzde 10, 1 Temmuz 2014′ten itibaren de ilaveten yüzde 10 zam yapılmalı.

* 2015 yılı içinde aynı şekilde tüm kamu görevlilerine ve emeklilerine birinci ve ikinci aylık dilimlerde ayrı ayrı yüzde 10′ar (yüzde 10+10) zam yapılmalı.

* Yılda iki kez dini bayramlar öncesinde tüm kamu görevlilerine 843 lira tutarında ‘bayram ikramiyesi’ ödenmeli.

* Kalkınmada öncelikli yörelerde çalışan personel için mahrumiyet yeri ödeneği getirilmeli.

* Kadro verilmeyen 4C çalışanları ile vekil imam, hemşire, aile sağlığı merkezi çalışanları derhal kadroya geçirilmeli.

* Ek ders ve nöbet ücretleri artırılmalı, kamu kurum ve kuruluşlarında fiilen öğretmenlik yapan personele de ek ders ücreti, nöbet tutan tüm personele nöbet ücreti verilmeli.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ