Kamu hizmetlisine 100 TL zam geliyor!

Kamu hizmetlisine 100 TL zam geliyor!

Kamu hizmetlisine zam geliyorKamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan yaklaşık 170 bin personele 100 liraya varan miktarda zam geliyor. Personel reformuna yönelik çalışmalarda ‘yardımcı hizmetlilere’ piyango vurdu. Rotasyon tartışmalarıyla gündeme gelen personel reformuna yönelik çalışmalarda odacı, aşçı, şoför ve hizmetlilerin maaşlarına zam yapılması planlanıyor.

657 sayılı devlet memurları kanununda değişiklik yapılması ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kamuoyunda ‘rotasyon’ tartışmaları ile gündeme yeni yasa tasarı taslağı çalışmaları sırasında, kamuda hizmet veren yaklaşık 170 bin personele ‘ek gösterge’ müjdesi geldi. Taslağa göre kamu kurumlarında odacı aşçı, hizmetli ve şoför gibi yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele ek göstergeden yararlanacak. Ek göstergenin maaşlara yansıyacak iyileşme tutarı henüz netleşmedi. Bu konu hakkında ekonomi bakanlıkları çalışmalarını sürdürüyor. Ancak ilk hesaplamalara göre yardımcı hizmetler kadrosundaki personelin maaşında 100 liraya kadar bir artış yapılması söz konusu olacak. Konuyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığı, diğer ekonomi bakanlıkları ile birlikte bir çalışma yapacak. İlgili bakanlıklar, konunun teknik ayrıntılarını ve maliyetini değerlendirecekler. Düzenlemenin uygulamaya konulmasıyla kamudaki hizmetli sınıfındaki personele ek gösterge verilmesi halinde maaşlarında 100 liraya kadar artış yapılacak.

Torbaya girebilir 

Yeni yasa tasarı taslağı ile ilgili düzenleme, 657 sayılı devlet memurları yasasında yapılacak değişikliğe konulacak. Ancak tasarı gecikirse, üzerinde uzlaşmaya varılan konularla ilgili olarak bir torba yasa tasarısı hazırlanacak. Söz konusu yasa tasarısında, çalışma hayatıyla ilgili diğer düzenlemeler yapılması da planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. habip tarhan dedi ki:

    YARDIMCI HİZMETLİ SINIFINDAKİ TÜM ARKADAŞLARIMIZA EK GÖSTERGE HEMDE MAAŞLARINDA BELİ BİR ORANDA ZAM YAPILMASI GERERKLİ VE KENDİLERİNE AYNI ZAMANDA DİYER MEMURLAR GİBİ YEŞİL PASAPOR VERİLMELİDİR DİYER MEMURLARLA HİÇ BİR AYRIMCILIK YAPILMAMALIDIR.

  2. altay türk dedi ki:

    eyyyyyyyyyyy yardımcı hizmetli arkadaşlar. akapenin bize acımasını beklerseniz çok beklersiniz

BİR YORUM YAZ