Memur Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Memur Ne Zaman Emekli Olabilirim?

sgkSosyal Güvenlik Sisteminde yapılan değişiklikler Bağkur ve SSK’lıların dışında memurların yanı 4/C statüsüne tabi çalışanlarında emeklilik şartlarında değişikliğe yol açtı. Memurlarında tıpkı SSK ve Bağkur’lular gibi ilk işe giriş tarihleri baz alınarak emeklilik zamanları değişiyor.

– 8 Eylül 1999 öncesi işe girenler

– 8 Eylül 1999 ve 30 Nisan 2008 arasında iş başı yapanlar,

– 1 Mayıs 2008 tarihinden sonra işe başlayan memurların emeklilik şartları farklıdır.

SGK resmi internet sitesinde 4/C Emeklilik Hizmet Süresi Ve Yaş Hesabı ile ilgili bir sayfa hazırlayarak online olarak emeklilik ile ilgili bilgilerinize erişim sağlıyor.

Emeklilik Hizmet Süresi Ve Yaş Hesabı yapmak için tıklayınız.  Bu bağlantıya tıklayarak sisteme giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki basamakları doğru ve eksiksiz şekilde tamamlayın.

*Doğum tarihinizi yazıp, cinsiyetinizi seçiniz.

*4/c (Devredilen Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine uygun olarak belirtiniz.

*Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız her biri için başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle” butonunu kullanarak belirtiniz.

* 4/a (Devredilen SSK), 4/b (Devredilen Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmetleriniz varsa ilgili alandan hizmetlerinizi ekleyiniz.

*4c’ye(Devredilen Emekli Sandığı) tabi emeklilik yaş hesabınız tamamen girdiğiniz bilgiler esas alınarak yapılmakta olup bilgilendirme amaçlıdır. Resmi bir işlemde kullanılamaz.

*Hiçbir surette resmiyet arzetmemektedir.

*Aynı tarihlere rastlayan hizmetleriniz varsa, çakışan sürelerden bir tanesi dikkate alınacaktır.

*18 Yaş altı hizmetleriniz, ancak Kaza-i Rüşt kararı ve/veya 18 yaş öncesi yaş tashihi geçerliliği durumunda dikkate alınacaktır.

*Fiili hizmet zammı süresinden yararlanan kişilerde bu tablo uygulanmamaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ