Memura yüzde 1 ‘ek enflasyon zammı verilecek’

Memura yüzde 1 ‘ek enflasyon zammı verilecek’

2012 yılının ikinci altı aylık zam oranları henüz netleşmedi. Memur ve memur emeklileri ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri belirlenecek zam oranlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Yapılması düşünülen zamların enflasyona karşı yeterli düzeyde olması hayal ediliyor. Elektriğe, doğalgaza yapılan yüksek oranlı zamların altında ezilen memurlar 2012 yılının ikinci altı aylık zam oranlarının zamlarla or

antılı olmasını istiyorlar.  2012 yılı ikinci altı ayında enflasyonun en az yüzde 5 olacağı tahmin ediliyor. Bu ise, 2012 yılının ikinci altı ayı için yüzde 4 zam alan memurlara, en az yüzde 1 daha zam almasının yolunu açacak.

Bu durumda enflasyon hesabında sapma olmazsa, memur ve memur emeklileri yüzde 3 yerine yüzde 4 zam alacaklar. Yılın ikinci yarısında enflasyonun yüksek çıkması, yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin de yüzünü güldürecek.

Her iki kesimin de zamları geçmiş enflasyona göre belirleniyor. Yılın ilk yarısında yüzde 1.9 oranında zam alan 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 5 civarında bir zam verilmesi söz konusu olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ