Nüfus Müdürlükleri hafta sonu açık!

Nüfus Müdürlükleri hafta sonu açık!

memur-mesaisi30 Mart yerel seçimleri dolayısıyla vatandaşların işlemlerini aksatmamak adına Nüfus Müdürlükleri mesai yapacak. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 29-30 Mart 2014 tarihleri arası hizmet vereceğini duyurdu.

30 Mart Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde oy kullanacak vatandaşların kimliklerinde çıkacak problemlerin giderilmesi içim Nüfus Müdürlükleri iş başında olacak. Seçmenlerin oyu kullanabilmesi için T.C. kimlik numarası bulunan kimlik belgelerini ibraz etmeleri gerekecek. Bugüne den kimlik belgesini yenilemeyenlerin, işlerini son güne bırakacaklar ihtimaline karşı Nüfus Müdürlükleri haftasonu mesasi yapacak.

Manavgat Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Ali Keskin, seçimde vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün 29-30 Mart tarihleri arası hizmet vereceğini kaydetti.

Keskin, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 08.01.2014 tarihli 23 sayılı kararı gereği 30 Mart Pazar Günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde sandık kurullarının görev ve yetkilerini gösterir genelgenin 31’nci maddesi ikinci paragrafında, “Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgenin yanında ayrıca seçmen bilgi kağıdı veya nüfus müdürlüklerinden verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır, hükmü yer almaktadır.” ibaresinin bulunduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ