Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2012 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri sonuçları açıklandı. Sonuçlar için başlığa tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri Sonuçları açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Zorunlu eğitimle ilgili 6287 sayılı kanun ilköğretim okullarının bu yıl ilkokul, ortaokul diye ayrılmasını gerektirdiği halde bakanlık bu çalışmayı henüz yapmadı. Bu da yerdeğiştirme işlemlerinde engel olacak.
İlkokula dönüşecek ilköğretim okullarında Branş öğretmenleri için bu yıl sorun yaşanmayacak. Çünkü okullarındaki 6,7,8. Sınıf öğrencileri yine aynı okula devam edecek. Ancak benzer sorunlar 2013-2014 öğretim yılından itibaren yaşanabilir.

– İlkokul-ortaokul dönüşümünü bu hafta mutlaka bitirmeli,

– Okullarda önümüzdeki yıl itibariyle kaç şube açılacak kaç öğretmene ihtiyaç olacak tespit edilmeli, 15 Mayıs öncesinde bunun duyurusu yapılmalı,

– Bulunduğu okulun ortaokula dönüşmesi nedeniyle norm fazlası konumuna düşecek sınıf öğretmenleri bilgilendirilmeli ve onlara il içi yerdeğiştirme hakkı verilmeli.

4. İl içi veya il dışı yer değiştirmelerdebranş öğretmenleri durumlarına göre orta okullara, sınıf öğretmenleri ise ilkokullara tayin istemeli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*