Üniversite mezunu işçiler memur oluyor

Üniversite mezunu işçiler memur oluyor

memurÜniversite mezunu olduğu halde kamuda işçi kadrosunda çalışanları sevindirecek bir karar açıklandı.  Üniversiteli işçilere iyi haber geldi. Hükümetin konu ile ilgilenen bakanlarından memur kadrosuna geçiş konusunda çalışmalarla ilgili olumlu mesaj geldi.

Üniversiteli işçilere memurluk fırsatı! 

Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışan üniversite mezunları, bir süredir memur kadrosuna geçişleri ile ilgili çalışmalardan olumlu sonuç bekliyordu. Bu konuda çalışmalar devam ederken, bakan yardımcılarından bu konuda olumlu mesaj geldi. Türkiye’nin çeşitli illerinden 32 kişilik üniversiteli işçi heyeti, Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’i ziyaret etti. Etyemez, görüşmede, üniversiteli işçilerin memur kadrolarına geçmeleri konusunda Bakanlık olarak çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Üniversiteli işçilerin verdiği bilgiye göre; Etyemez, “Kapsamı ve detayları konusunda şu anda çok fazla detay vermem uygun değil. Çalışmalarımız tamamlandığında Başbakanımız’a sunulacak” dedi.

Maliye Destek Veriyor

Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ile de görüşen Üniversiteli işçiler, “Çalışma Bakanlığımız’ın görev alanındaki bu konuda bize görüş sorduklarında, cevabımız olumlu olacaktır.” yanıtını aldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. 4cli dedi ki:

    Peki KPSS le işe giren üniversiteli ve sonrasında 4c ye atılan kar ne olacak

  2. kırıkkkalem dedi ki:

    inşallah olur diyorum.
    aynı işde çalışıyoruz iki yıllık açık öğretm bitiren bir memur arkadaşımız 150 tl yakın eğitim tazminatı alıyor ben ise işçiyim 4 yıllık mühendislik mezunuyum havamı alıyorum bunun adalet neresinde

BİR YORUM YAZ