Büfe Açmanın Maliyeti Nedir?

Büfe Açmanın Maliyeti Nedir?

Büfe açmak istiyorum diyorsanız, açmak için gerekli olan tüm bilgileri, halka vereceğiniz hizmetin detaylarını, sermaye planlarını detaylarıyla araştırmalısınız. kahve, çay ve atıştırmalıkları ulaşılabilir fiyatlarla sunmak.

Bir yer kiralayıp içini dolduracaksınız. Burası sizin bütçenize bağlı olarak değişir. Düşündüğünüz yer nasıl bir yer olacak öncelikle karar vermeniz gereken ilk unsurlar arasında yer almakta kahve, çay ve atıştırmalıkları ulaşılabilirliğini sağlayacağınız bir yer mi yoksa tekel tarzı bir yer mi olacağı maliyeti değiştirecektir. Minimum bir büfe açımı 15.000 TL ortalama ise 25.000 TL mal olacaktır.

Maliyeye kayıt olup mükellef olacaksınız. Bir muhasebeci  1 günde halleder ve 300 TL gibi bir rakama mal olur yaklaşık ve en azından. Bunun yanı sıra oda kaydı, işletme ruhsatını unutmamak gerek. Buna da 250-350 ayırmanız lazım. Ortalama olarak 300’e sağlayabilirsiniz.

Aylık 1000 liranın yıllık stopajı  yaklaşık 800 lira gibi bir rakam. Tabela büyüklüğüne bağlı olarak değişim gösterir ama kayda değer sizi korkutacak rakamlar ortaya çıkmaz. Dev  ışıklı bir tabela için yıllık yaklaşık 200 lira civarında bir rakam çıkar vergi olarak. Tabelanın kendisi yapana bağlı 1 metreye  3 metre ışıklı bir tabela size minimum350 ortalama 500 gibi bir rakama mal olur bu kalitesine ve uzun ömürlü olmasına bağlı olarak da değişebilir. Vergi levhası için maliye masrafı şahış firması için 350 civarında bir rakamla biter. Limited şirket olunacak ise minimum 1500 TL ortalama 2000 TL civarınsa seyreder. Birde yazar kasayı unutmamak gerek 2. el 100 lira civarındadır ve beyin değişikliği ile 150 civarında bir rakama ulaşır yeni kasa ise 400 TL gibi rakamlardan başlar ve sorun çıkarma yada beyin değiştirme masrafları olmaz.


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ZAFER dedi ki:

  TÜRKİYEDE BİR İLK MOBİL BÜFE SAHİBİNDEN.COM İlan No
  BÜFE KAR ORANI EN YÜKSEK İŞLERDEN BİRİDİR. FAKAT YERİNİZİN İYİ OLMASI GEREKİR. DETAYLI BİLGİ VERİLİR

 2. sıdıka dedi ki:

  yerinizin iyi olması gerekli derken carşı icinde mi yoksa etrafında büfe olmaması mı gerek

 3. Kenan dedi ki:

  Yerim iyi yardımcı olursanız sevinirim

BİR YORUM YAZ