Cafe Açmanın Maliyeti Nedir?

Cafe Açmanın Maliyeti Nedir?

cafe açmanın maliyetiHayalleriniz arasında Cafe açmak ve artık bunu gerçekleştirmek var ise maliyet ile ilgili bir ön bilgiye ihtiyaç duyuyor iseniz gelin minimum ve ortalama fiyatları şöyle bir gözden geçirelim. iyi bir ön çalışma yapmak, prosedürlere ve önerilere kulak asmak sizi kısa zamanda karlı bir yatırıma götürebilir.

Peki Cafe Açmanın Maliyeti Nedir?

Maliyet mekanın türüne, büyüklüğüne ve konumuna göre oldukça değişkenlik göstermekte. Ortalama bir cafe 20.000 TL ile açılabilmektedir. Eğer bir cafenin şubeliğini alacak iseniz gerekli sermayeniz  olmak durumunda. İsim hakkı için bu seçeceğiniz marka tercihine göre değişim gösterecektir minimum 40.000, ortalama ise 50.000 TL civarında bir rakamla karşılaşabilirsiniz. Cafelerin ortalama metrekare başına kurulum ücretleri yaklaşık 2000 TL civarındadır. Bir markanın bayilik olarak isim hakkı bedeli  ise yine yaklaşık 70.000 TL civarında olacaktır. Minimum nakit ihtiyacınız 30.000 TL olacaktır.

Detaylı bilgi ve iletişim için firmalar web sitelerin kabaca maliyet tablolarını ve iletişim bilgilerini paylaşmakta. Bütçenize uygun olan fiyat listesine sahip firmalarla direkt iletişime geçebilir detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz marka hakkın da detaylı piyasa araştırması yapmanız da fayda olacaktır. Seçeceğiniz markanın konsepti  sizin hayalinizde ki  konuma yada hedef kitlenize ulaşmanıza uygun olmalı. Örneğin öğrenci ve gençlere  yönelik bir mekan açmayı düşünüyor iseniz, okul ve dershane yakınlarında ve onların ihtiyaçlarına uygun bir konsepte sahip olmalı.

 

 


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ