24 Kasımda Öğretmenlere İkramiye Müjdesi

24 Kasımda Öğretmenlere İkramiye Müjdesi

ogretmenBaşbakan Recep Tayip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere 1 maaş ikramiye müjdesi verebilir…

Öğretmenlere 24 Kasım İkramiyesi Verilecek mi?

Ülkemizde 1981 yılından beri kutlanan Öğretmenler günü; 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bu anlamlı gün Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında, ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. O gün bu gündür her yıl aynı coşkuyla öğretmenlerin bu özel günleri çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

2010 yılında yapılan 18. Milli Eğitim Şurasında, Öğretmenlere 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilmesi kararı alınmıştı. Fakat Şura’nın üzerinden 3 sene geçmesine rağmen bu konuda herhangi bir adım atılmadı. Bu yıl bu konuda alınan duyumlara göre Öğretmenler 24 Kasım’da Başbakan’dan ikramiye müjdesi bekliyor. Ankara kulisleri ve Başbakanlıkta resmi olmayan söylentiler bu beklentiyi oluşturdu.

Ömer Dinçer döneminde birçok öğretmen MEB’e kırgın. Belki Nabi Avcı döneminde bu kırgın öğretmenlerin gönlü bu şekilde alınır.

Öğretmenlerimize en son toplu sözleşmede özel hizmet tazminatı adı altında 150 TL ekstra zam verilmişti. Hükümetin yaklaşan yerel seçimler öncesinde, bu özel günde, öğretmenlere bir jest yaparak 1 maaş tutarında ikramiye verebileceği söylentileri dolaşıyor.

Sendikaların birleşerek bu sene 24 Kasım’da öğretmene ikramiye verilmesi hususunda ortak bir açıklama yapması gerekiyor.


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ