Norm fazlası öğretmenler, açık olan okullara atanıyor

Norm fazlası öğretmenler, açık olan okullara atanıyor

Okulların açılmasının üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen öğretmenlerin atama sorunları hala çözülemedi. Yeni eğitim sisteminden kaynaklanan nedenlerden dolayı norm fazlası öğretmenlerin mağduriyeti hala devam ediyor. Norm fazlası öğretmenlerin alanlarında açık olan kadrolara yerleştirilmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Sınıf öğretmenlerinin alan öğretmenliğine geçmeleri nedeniyle bazı sınıf öğretmenliği kadrolarında boşluk meydana gelmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği bu durumlarda, norm fazlası öğretmenlerin ihtiyaç oluşan bu kurumlara atanmasına imkan tanımaktadır. Çünkü 21 Temmuzda yapılan düzenleme, norm fazlası öğretmenlerin açık olan kadrolara atanabilmesi için zaman sınırlamasını kaldırıyor. İllerde norm fazlası öğretmenlerin açık olan okullara atanmasına imkan sağlanmaktadır.

 

Geçtiğimiz hafta ve bu hafta bazı il milli eğitim müdürlükleri duyuru yaparak, norm fazlası durumunda olan öğretmenlerin oluşan açık okullara tercihlerini yapmalarını istemiştir.

 

Aydın il milli eğitim müdürlüğünün konu ile ilgili yazısı aşağıda yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ