Öğretmene Şubatta atama yok! 15 bin alım var

Öğretmene Şubatta atama yok! 15 bin alım var

ogretmen-atamasinda-sadece-kpss-yetmeyecek-1Öğretmenlerin meraklı atama bekleyişleri bitmek bilmiyor. yeni öğretim yılında atanamayan öğretmenlerin gözü şimdi de Şubat atamalarında. Ancak bu öğretmenleri hayal kırıklığına uğratacak bir açıklama geldi.

Şubatta öğretmen ataması var mı?

Şubatta Atama Olmayacak!

Şubat ataması olmayacak ancak 2014′te 15 bin alım var.

Binlerce öğretmen adayı şubat atamasına kilitlenmiş durumda. Ancak atama olmayacağı haberi öğretmenleri hayal kırıklığına uğradı. Peki, 2014 yılında atama olacak mı? İşte ayrıntılar;

Şubat ataması yok!

Başbakan bu konuda çok üzgün ve çaresiz. Şu anda 250 bin atama bekleyen öğretmen olduğunu, ama yapılan planlamalara göre gelecek yıl ihtiyaç duyulan öğretmen sayısı sadece 15 bin olduğunu söylüyor. Genç öğretmen adayları bu açıklama karşısında çok üzülecek. Bu durumda öğretmen adaylarının başka alanlarda kendilerine iş imkanı aramaya çalışmalarında yarar var. Çünkü öğretmen atamaları beklentileri karşılamıyor. Her yıl binlerce insan mezun olmasına rağmen hiçbiri öğretmenler kadar devlet ataması beklemiyor. Binlerce üniversite mezunu genç kedi alanının çok dışında işler yapıyor. Özel sektörde farklı işlerde çalışmayı tercih ediyor. Artık devletten atama beklemek yerine farklı iş alanlarında da iş başvuru yapmak daha mantıklı olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ