2014 YGS Soru ve Cevapları

2014 YGS Soru ve Cevapları

YGS Başvurusu Yapanların Dikkat Etmesi GerekenlerÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversitelere geçişin ilk ayağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı bugün gerçekleşti.  Milyonlarca adayın ter döktüğü YGS heyecanı bitti. Ancak adaylar merakla şimdi de soruların açıklanmasını bekliyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı‘ndaki soruların sadece yüzde 20’si açıklandı.

ÖSYM rastgele seçilen 32 soruyu adayların incelemesine sundu. 2014 YGS’de çıkan soruların sadece yüzde 20’si şimdilik yayınlandı.

2014 YGS Soru ve Cevaplarına ulaşmak için Tıklayınız.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 23 Mart 2013 Pazar günü, bugün yapılan sınavda çıkan sorulardan sadece yüzde 20’sinin açıklanmasının nedeni paylaşıldı.

Açıklamada, sınav güvenliği açısından “her adaya farklı  soru kitapçığı” uygulaması nedeniyle adayların yanıtlarını izlemesini ve cevap kağıdı üzerindeki işaretlemelerini kontrol etmelerini sağlamak amacıyla ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından 2014-YGS sınavına katılan aday  kitlesi düşünülerek tüm test sorularından rastgele seçilen yüzde 20’sinin  adaylara ait soru kitapçıklarındaki soru numaraları ve cevap seçenekleri ile  birlikte adayların incelemesine açıldığı duyuruldu.

6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde  Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 33. maddesi ile 53. maddesi  birinci fıkrası (ç) bendi gereğince ÖSYM tarafından uygulanan sınavlara ait soru  ve cevapların 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışına çıkarıldığı  anımsatıldı.

2014 YGS Soru ve Cevapları


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ