YGS Puan Hesaplama 2014

YGS Puan Hesaplama 2014

ÖSYM sınavlarında gözetmen olmak isteyen öğretmenler dikkat!Üniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) dün sona erdi.

Yaklaşık 2 milyon 7 bin 685 öğrencinin ter döktüğü 2014 YGS sona erdi. YGS’ye katılan öğrenciler bu yıl farklı bir uygulama ile karşılaştı. ÖSYM alınan karar gereği soruların sadece %20’lik bölümünü açıkladı. Yaklaşık 32 sorunun açıklanması adayların tepkisine neden oldu. ÖSYM yapılan açıklamada isteyen öğrencilerin Ankara’da ÖSYM merkezine başvurarak soru kağıtlarını inceleyebileceklerini belirtti.

Bu aşamada Hürriyet gazetesi ile Okan Üniversitesi işbirliği yaparak adaylara yeni bir hizmet sundu.

Tahmini puanını hesapla

Sınav sonrasında yaptığınız sorularla ilgili değerlendirmelere ilişkin tahmini ‘Puan Hesaplama Sihirbazı’ ile tahmini netleriniz üzerinden kaç puan alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.
Bunu için tek yapacağınız şey Puan Hesaplama Sihirbazı’ sayfalarına girerek üye olmak olacaktır.  Üye olduktan sonra ister puanınızı hesaplatın, isterseniz de konunun uzmanlarına online olarak sorular yöneltebilecek, cevaplarını alabileceksiniz.

Puan Hesaplama sayfasına ulaşmak için tıklayın


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ