2012 Özürlü ve Engelli Memur alım İlanı Başvuru

2012 Özürlü ve Engelli Memur alım İlanı Başvuru

2012 Özürlü ve Engelli Memur alım İlanı Başvuru

2012 Özürlü ve Engelli Memur alım İlanı Başvuru

Engelli sınavında haksız rekabete son verdik” diyen Bakan Şahin 2012 yılında 20 bin boş engelli kadrosuna atama yapılacağını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin daha çok engelli vatandaşın hayalini gerçekleştirebilmesi için 2012 yılında 20 bin boş engelli kadrosuna atama yapılacağı müjdesini verdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan da görme engellilere müjde geldi..

“Engelsiz Yaşam İçin Bilişim Teknolojileri Sempozyumu”nun 3′ncüsü Ankara’da gerçekleştirildi.

Programda konuşan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin, Mart ayında engelliler için yapılacak sınavda, fırsat eşitliğini sağlayacak bir düzenlemeye gidildiğini söyledi.

Bakan Şahin, “Engelliler için yapılan sınavda haksız rekabeti ortadan kaldırmak için ÖSYM ve Sağlık Bakanlı ile bir çalışma yaptık. Yapılan çalışmanın sonunda, engelliler artık rahatsız oldukları alana göre sınava gireceklerdir. İstihtamda boş olan memur ve işçi kadroları bu sınavdan sonra yerleştirilecektir. Bu sınav sonucunda 20 bin boş kadroya atamalar yapılacaktır” dedi.

“Asıl Engeller Kalpte”

Esas engelin elde varlıkta olmadığını gördüğünü ifade eden Şahin, “Asıl engelin kalpte olduğunu gördük. Önce kalplerimizi birbirimize açtık. Sonra engelleri kaldırdık. Önce mevzuatımızı genişlettik. Cumhuriyet tarihinde engelli yasası çıkardık. Geldiğimiz noktada birçok şeyi başardık ama yapacak daha çok şeyimiz var. Biz kimsesizlerin kimiyiz, sessiz yığınların sesiyiz.” dedi.

Fatma Şahin, engellilerle ilgili çalışmalarla ilgili şu bilgiler verdi:

“2011 Eylül ayındaki rakamlara göre, evde bakımı yapılan 339 bin 186 engelli, 95 özel bakım ünitesinde 7 bin kişinin bakımı yapılmakta, 11 ilde 124 yaşam evinde engelliler merkezinde rehabilitasyon hizmeti sunulmakta, 415 aileye ise evde rehabilitasyon sağlamaları için imkanlar sunulmakta. 527 bin vatandaşımıza verilen engelli maaşı, 1 milyar 95 liraya ulaştı. 30 bin engelli işçi olarak istihdam edilmektedir. Bu sayı 4 kat arttı.”

Engellilerin ulaşımını kolaylaştırmak açısından da çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizen Şahin, belediyelerle beraber kentlerin yeniden yapılandırılmasında önemli görevler düştüğüne değindi.

“Azmin ve Kararlılığın Olduğu Yerde Engellerin Olmayacağını Gördük”

Toplantıda konuşan Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım da 2009 ‘da başlatılan Ulaşımda ve İletişimde Hayatın Her Anında Ben de Varım projesinin 3 yaşına girdiğinin kaydetti. Önemli olan bu anlayışın kamu dışında firmalar tarafından bir sosyal sorumluk olarak belirlenmesi gerektiğinin kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

“İnşallah sosyal sorumluk anlamında çok daha güzel projelere ulaşacağız ve göreceğiz. Projelerimiz, hayal aşamasında kaldıkça kimsenin itirazı olmuyor. Ama gerçeğe taşıyalım dediğimiz zaman yasalar bürokrasi zihniyet karşınıza çıkıyor. İşte buradaki kardeşlerimiz, bize azmin ve kararlılığın olduğu yerde, hiçbir engel olmadığını gösterdi.”

“Başbakan’ın Önemli Talimatları Var”

Başbakan’ın en çok üzerinde durduğu konulardan birinin engellilerin yaşama kazandırılması olduğunu ifade eden Yıldırım, “Başbakan’ın bu konuda ciddi talimatları oldu. Anayasa da engellilere fırsat eşitliğinin sağlamayı amaçlıyoruz. Bedelli askerlik kanunundan gelen kaynakları da engellilere kullanılması için tahsis yaptık. Çalışmalar her alanda tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

kaynak: iskur.us


Bir önceki yazımız olan İşkur Resmi Blog Sayfası İş Başvurma Alanı 2012 başlıklı makalemizde iş başvuruları, iş kur sitesi ve iş-kur hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. önder kara dedi ki:

  lise terkim özürlu kadrosundayım ise alın beni05317600825

 2. sefer kamil dedi ki:

  ben orta okul mezunuyum özürlüyüm iş arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 0539 815 21 70

 3. adem dedi ki:

  Ben orta okul mezunuyum özürlüyüm iş arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
  Askerlikdende muhafım bana obezide dediler ve 160 kiloyum allah rızası için iş betlıyorum

  1. adem dedi ki:

   5376980918 TELEFON NUMARAM

 4. SONGÜL BİNGÖL dedi ki:

  BEN İLKOKUL MEZUNUYUM ÖZÜRLÜYÜM BANA YARDIM EDİN CALIŞMASAM KIZIMI ELİMDEN ALACAKLAR ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN 05343900174 EV 3122606511

 5. kader dedi ki:

  yüzde 60 özürlüyüm ömss ye girdim 60 puan aldım ama atanamadım atanmak istiyorum saygılar ….

 6. imran çelik. dedi ki:

  imran çelik bende orta okullu mezunlum özürlüm bana yardım edin çalışmazsam maaşlim yokki vermiyorlar maaşlim yokki işsizim bir yere giremedim çalışamadım memur olamadim çalışacak kadrolu iş varsaa haberverin imran çelik facebook açik mesajimi beklerim bekarım özürlü evlenecek arkadaşlık ariyorum .

 7. Abdullah kurban dedi ki:

  Burdan tüm yetkililere sesleniyorum engelli kardeşlerimin bu sayfadaki yorumlarını okudunz inşaallah bakanımız FATMA ŞAHİN de okumuştur nekadar çok işe ihtiaçlarının olduğunu kendi yazdıkları yorumlardan inşallah anlarsınız Ben de engelliyim bende sınava girdim ama yeterli puan alamadım hiç bir kadroya yerleştirilemedim Ama yinede umudumzu yitirmedik

 8. ömer dogan dedi ki:

  mrb ben 22 yaşında lise mezunuyum. epilepsi hastasıyım,beni bu halimle kabullenmiş beni çok sevmiş bi hayat arkadaşı buldum ve nişanlandım.yanlız hastalığımdan dolayı benı kımse işe almak istemio.ne kadar nöbetlerim 2 3 ayda bir olsada girdiğim yerdende çıkartılıorum. zor durumdayım çalışmam lazım yardımınızı bekliorum beni kadronuza alırsanız nişanlım ve ben çok seviniriz evlenmemiz için sürekli bi işe çok ihtiyacım var. saygılarımla.

 9. uTKu dedi ki:

  lıse son terk sınav gecdımı tekrar yapılcakmı bılgılerınız le

 10. kemal yanık dedi ki:

  ben yüzde 47 rapolu işitme özürlüyüm 22 yaşındayım işsizim üniversite mezunuyum iş arıyorum ömssden 60 aldım atanamadım lütfen yardımcı olun 18 23 yaş arası dürüst temiz ahlaklı özürlü bayanla evlenmek istiyorum

 11. murat dedi ki:

  ben 27 yasındayım yüzde 45 özürlüyüm ilk okul mezunuyum devlet nerde iş vern yok bana yardım cı olun lütfen

 12. Fırat Bilgin dedi ki:

  Ben işitme engellıyım 48 raporum var 89 doğumluyum Lise mezunum tam 5 yıl oldugumu özel çalişiyorum ama maaşım az alıyorum!!! honda serviste kaporta teknısyenım herşey yapıyorum!!
  Engelli memur iş çalişmak istiyorum lütfen beni al

 13. mehmet-güneş67@hotmail.com dedi ki:

  2013 kurayla atama nezaman acıklanacak bilgisi olan varsa meyil gondersin saygılar

 14. adem dedi ki:

  mrb ben adem özurluyum lise bitti iş arıyorum bana yardımcı olursanız ıyı olur

BİR YORUM YAZ