2014 Engelli memur sınavı ne zaman olacak?

2014 Engelli memur sınavı ne zaman olacak?

engelli_memur_sinavi

Engelli memur sınavı ne zaman olacak?

Engellilerin kamu kurum ve kuruluşlarından memur olabilmeleri için katıldıkları engelli memur sınavlarının ilki 2012 yılında gerçekleşmişti. ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) adı altında ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen sınava %40 özürlü olanlar katılmıştı. Ancak  o günden bu yana sadece bir kez engelli memur ataması gerçekleşti. 2014 yılından itibaren bu sınav “EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı)” olarak tekrar yapılacak.

2014 engelli kamu personeli sınav tarihi belli oldu

ÖSYM tarafından açıklanan 2014 sınav takviminde EKPSS tarihi de açıklanmıştı. Bir aydan fazla zaman önce açıklanan takvime göre 2014 yılında engelli memur adayları için yapılacak olan EKPSS sınavı 31 Ağustos 2014 günü yapılacaktır. Sınav ÖSYM tarafından gerçekleştirilecektir. Başvuru tarihleri henüz açıklanmayan sınava yine engelli vatandaşlar katılacaktır.

Kurumların engelli kadrolarını bildirim süresi bitmek üzere

Yönetmeliğin 13. Maddesinde; “Yerleştirme talebi Madde 13 – (1) Kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için özürlü memur alımı yapacakları münhal kadrolarını; Başkanlığın resmi internet sitesindeki “DPB e-Uygulama” kısmının “Özürlü Personel İşlemleri ” başlıklı bölümünde yer alan “ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu”ndaki bilgi alanlarını tam ve eksiksiz olarak doldurmak suretiyle, ilgili yılın Ekim ayı sonuna kadar on-line olarak Başkanlığa gönderir.”

Belirtilen yönetmelik hükmüne göre, 2014 yılındaki, kılavuzda yer alacak kadroların, 2013 yılı Ekim ayı sonuna kadar bildirilmesi gerekiyor.

2012 puanları ne zamana kadar geçerli olacak?

Yönetmeliğe göre, EKPSS puanları bir sonraki sınava kadar geçerlidir. Yani 2012 ÖMSS puanları, 2014 yılında yapılacak olan EKPSS sınavına kadar geçerlidir.


Bir önceki yazımız olan 2014 yılı engelli memur alımı ne zaman olacak? başlıklı makalemizde 2012 ÖMSS sonucuna göre engelli memur alımı, 2014 engelli memur alımı ne zaman olacak? ve 2014 ÖMSS ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İMRAN ÇELİK dedi ki:

    İMRAN ÇELİK ÖZÜRLÜ MAAŞİM KESİLDİ BAĞLANMADİ NEDEN MAAŞİ BAĞLANMADİ YAŞİM 30 YÜZDE 50 ÖZÜRLÜ RAPORUM VARDI TEKRAR MAAŞİ BAĞLATMASSİ İSTİYORUZ İŞSİZİM MAAŞİM YOKKİ ÇARESİ Z KALDİM

BİR YORUM YAZ