Emniyet’ten, özürlü ve malul personel için 2 düzenleme

Emniyet’ten, özürlü ve malul personel için 2 düzenleme

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni yapılan düzenlemeye göre özürlü ve malul memurları için değişiklikler yaptı. Vazife malulü ve özürlü Emniyet teşkilatı mensupları için yapılan düzenlemeler 9 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Vazife malulü idari polislerin atama şartları ile ilgili değişiklikler yapılmıştır. Düzenlemede şu ayrıntılar dikkat çekiyor.

1– Vazife malulü idari polisler ile kendisi, eşi veya çocukları %50 ve üzerinde oranda özürlü olanlar, nüfusa kayıtlı oldukları il veya ilçeye de atanabilecek.

 2– Vazife malulü idari polisler, eşi veya çocuklarından Özür oranı %50 ve üzerinde bulunanlardan günlük yaşam aktivitelerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyeceğine karar verilenler ve Özür oram %80 ve üzerinde bulunanlar 2. bölge hizmetinden muaf tutulacak. Bugün itibariyle, bu durumda olup da, ikinci bölge illere ataması yapılmış olanların veya halen bu illerde görev yapanların talep etmesi halinde kadro durumu dikkate alınarak birinci bölge illere ataması yapılacak.

3– “Emniyet Teşkilatının merkez kuruluşu ve bağlı kurumları ile il ve ilçe birimlerinin, gruplandırılmış personel, malzeme ve kadrolarının tesbitine dair esasları” ifade eden TMK kaldırılmıştır.


Bir önceki yazımız olan Evde engelli ve hastaya bakanlar, sigorta kapsamına alınıyor başlıklı makalemizde AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Evde bakım hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ