Engelli Öğrencilere Ne Kadar Burs Ödenecek?

Engelli Öğrencilere Ne Kadar Burs Ödenecek?

Engelli Öğrencilere Ne Kadar Burs Ödenecek?Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gelir düzeyi düşük olan başarılı engelli öğrencilere burs veriyor. Ayrıca engelli öğrencilere burs veren çok sayıda özel kuruluşlar da var. Milli Eğitim Bakanlığı MEB engelli öğrencilere ödenmesi gereken burs miktarlarını belirledi. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören özürlü öğrencilere bireysel eğitim için ödenen aylık burs miktarı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özürlü öğrencilere katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 386 lira burs ödenmesini kararlaştırdı. Grup eğitimi alan engelli öğrencilere ise 109 lira burs verilecek.

Maliye Bakanlığı ‘nın konuya ilişkin, “2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğe göre, özürlü bireylerin destek eğitim giderlerinin bütçeden karşılanacak kısmına ilişkin olarak, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında açılan özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özürlü bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı; katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 386 lira, grup eğitimi için 109 lira olarak belirlendi.

Belirlenen tutarlar, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten, bu tutarları aşan kısmı ise ilgililer tarafından karşılanacak.

Tebliğ, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ