Borsadan Para Kazanma

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Borsa; yatırım araçları hakkında bilgi sahibi olan yatırımcılar için, kısa sürede yüksek gelirler elde edilebilecek riskli yatırım platformu olarak değerlendiriliyor. Borsada para kazanma hedefi olan yatırımcılar için; risk analizleri, doğru yatırım araçları ve aracı borsa şirketleri, kazancın anahtarı olarak gösterilebiliyor. Tasarruflarını değerlendirmek adına, borsaya giriş yapmak isteyen yatırımcılar; kendi profillerine uygun aracı borsa şirketlerine, hesap sahibi olmak için başvurabiliyor.

Borsa Hesabı Açmak

Borsa hesabı, yatırımcıların anlık olarak alım ve satım yapabilmesini sağlayan; aracı şirketler kanalı ile açılabilen, bireysel yatırım hesabı olarak açıklanabiliyor. Borsa hesabı açma işlemlerinde; aracı kurumların belge taleplerini yerine getiren yatırımcılar, vadesiz hesap ile benzerlik gösteren borsa hesaplarına kısa süre içerisinde sahip olabiliyor. Alım gerçekleştirmek için, hesaplarına aracı kurumlar tarafından belirlenen asgari tutarlarda para aktaran yatırımcılar; diledikleri yatırım araçlarına, hesaplarındaki tutarlar doğrultusunda yatırım yapabiliyor.

Borsada Kazanç Stratejisi

Borsa konusunda bilgi sahibi olan yatırımcılar; yatırım enstrümanlarını, kişisel kazanç stratejilerine uygun olarak seçebiliyor. Ancak borsaya yeni giriş yapan yatırımcılar için; yatırım enstrümanlarının, aracı borsa şirketlerinin tüyoları ile birlikte değerlendirilmesi gerekiyor. Aksi tutum sergileyen yeni yatırımcılar; kısa süre içerisinde yanlış yatırımlar gerçekleştirerek, hesaplarında bulunan tutarların tamamını kaybedebiliyor.

Borsada Kazandıran Hisseler

Hisse senetleri ya da likidite oranı yüksek olan kağıtlar; borsada en çok kazandıran yatırımlar arasında değerlendiriliyor. Ancak getirinin, risk faktörleri ile doğru orantılı olduğu düşünüldüğünde; hisse senetleri, yüksek risk içeren yatırımlar olarak önem kazanıyor. Hisse senetleri ve likidite oranı yüksek kağıtlar üzerine yatırım gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların; hisse senedi sayısı yüksek olan ve başarı grafiği sürekli artış içinde olan şirketleri tercih etmesi gerekebiliyor.

Borsa Kazançları Nasıl Çekilir

Borsa hesapları; sistem olarak, vadesiz hesap gibi düşünülebilir. Yatırımları sonucunda kazançlı olan yatırımcılar; kazançlarını, aracı şirketler kanalı ile vadesiz banka hesaplarına aktarabilir. Kendilerine ait olmayan hesaplar üzerinden yatırım gerçekleştiren yatırımcılar ise; aracı şirket yetkilileri ile iletişime geçerek, kazançlarının bir kısmını ya da tamamını talep edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*