Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanma evet yanlış duymadınız. Eğer ki fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, çektiğiniz fotoğrafları montajlamayı biliyorsanız tam size göre bir fırsat. Fotoğraf çekerek para kazanma nasıl olur sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanırım?

Çektiğiniz fotoğrafları aşağıda verdiğim sitelere yükleyerek para kazanabilirsiniz. Bu olay nasıl mı oluyor ? Siz fotoğraflarını çekiyorsunuz. İsterseniz fotomontaj ile görselliğini arttırıyorsunuz. Daha sonra siteye yüklüyorsunuz. Siteye yüklerken fotoğraflar için etiketlerinizi yazıyorsunuz. Örneği doğa fotoğrafçılığı yapıyorsunuz. Etiketleriniz ‘’doğa, deniz, kum, güneş’’ kum fotoğrafı arattıran bir insan sizin fotoğrafınızı kullanmak için telif hakkı ödemesi yapmak zorunda. Bu durumda fotoğrafı satın almak gerekiyor. Siz hiç uğraşmadan site sizin yerinize fotoğrafı alıyor ve kendi aracılık ücretini kestikten sonra size ödemenizi yapıyor.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma İçin Neye İhtiyacımız Var?

Kaliteli bir fotoğraf için yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız var.

Fotoğraflarınızı düzenlemek için bir photoshop programına ihtiyacınız var.

Işık ( En başta gün ışığını kullanabilirsiniz.)

Tripot

Hayal Gücü

İnsanlar Neden Sizin Fotoğraflarınızı Alsın?

Bunun için birçok sebep sayılabilir aslında. Mesela bir reklam çekilecek. Reklamda kar üstünde bir çilek resmine ihtiyaç var. Büyük şirketler bir fotoğraf için gidip kesinlikle bunun çekimi ile uğraşmayacaklar. Yukarıda belirtiğim sitelerden birisi ile anlaşıp ihtiyacı olan fotoğrafları sitelerden temin ediyorlar. Bu durumda o şirketin aldığı fotoğraflardan bir tanesi, sizin çekmiş olduğunuz fotoğraf olabilir. Eğer ki bu işte kendinizi ilerletirseniz, sipariş üstüne çekim dahi yapabilirsiniz.

Ya da bir blog yazarı, hazırladığı makale için resimlere ihtiyaç duyacaktır. Biliyorsunuz ki seo açısından internette hiç kullanılmamış resimler daha çok Google’ın ilgilisini çekiyor. Bu yüzden belki de sizin çektiğiniz fotoğrafı bir blog yazarı alabilir.

Bu şekilde sizlere birçok durum sayabilirim. Eğer ki fotoğraf çekmeyi seviyorsanız. Böyle bir hobiniz var ise değerlendirmenizi tavsiye ederim. Sonuçta ne kadar çok fotoğraf yüklerseniz o kadar kazanma şansınız artık. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı siteye yüklemek. Şansınızı deneyin. Belki de bu sizin için bir fırsat olabilir. Hayatta insana şansın ne zaman denk geleceği belli değildir. Bunu unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*