İnternet’ten Borsa Oynamak

İnternet Ortamında Borsa

İsim olarak borsa oynamak olarak adlandırılsa da borsa oyun değildir ve bir strateji dahilinde işlem yapıldığında önemli miktarda getiri elde edilebilir. Borsa faaliyetleri Türkiye 1985 yılında başladığı zaman İşlemler telefonla temsilcinize verdiğiniz talimatlarla yapılıyordu, bu durum hem işlemlerin yavaş olmasına hem de gecikmeli gerçekleşmesine sebep oluyordu. İnternet teknolojisinin ülkemize girmesi ve yaygınlaşmaya başlaması ile borsa yatırımlar da İnternet üzerinden yapılmaya başlandı böylece hem yatırımcı sayısı arttı hem de işlem süreleri kısaldı.

İnternet’ten Borsa Yatırımı Nasıl Yapılır?

Borsa yatırımını İnternet üzerinden yapabilmek için bir banka yada aracı kurumda yatırım hesabı açtırmak gerekir hesap açtıktan sonra kurumun İnternet sitesinden hisse senedi işlemleri yapılabilir ancak işlem yapmaya başlamadan kurumların verdiği ücretsiz eğitimlere katılmak, borsa konusunda okumalar yapmak, sanal borsa hesapları üzerinden gerçek para kaybetme riski olmadan işlem yaparak tecrübe kazanmak yararlı olacaktır. İleri seviye eğitimlere ise ücretli olarak İnternet üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternet’ten Borsa Takibi

Borsa ilk açıldığı dönemlerde yatırımcılar borsa salonlarında veya televizyon karşısında saatlerce zaman kaybediyordu İnternet üzerinden yapılan borsa işlemlerinde ise yatırımcılar ücret ödeyerek anlık borsa verilerini elde edebildikleri gibi ücretsiz olarak 10 dakika gecikmeli şekilde borsa işlem verilerini takip edebiliyorlar, hatta vadeli işlemler borsasında işlem aralıklarını belirleyerek kendilerinin bilgisayar başında olmalarına gerek kalmadan otomatik işlem de yaptırabiliyorlar.

Borsaya Nasıl Girilir?

Aracı kurum yada bankada hesap açtıktan sonra işlem başlangıç teminatı yatırılır, daha sonra banka yada aracı kurumun İnternet sitesine girerek kullanıcı adı ve şifrenizle işlem yapmaya başlayabilirsiniz borsada işlemler belli işlem saatlerinde ve işlem saati öncesinde ise ön işlem emirleri ile yapılır ve girdiğiniz emir fiyat aralığı geldiğinde yapılır.

Hisse senedi Alım- Satımı

Borsa da işlemler firmaların hisse senetleri üzerinden oluşan fiyatlara göre yapılır fiyatlar beklentilere ve gerçekleşmelere göre düşer yada yükselir yatırımcılar doğru pozisyonu alarak kar etmeye çalışır Hisse senetleri borsada bulunan en likit araçlar olarak kolaylıkla nakit paraya dönüştürülebilir, gerekli kriterlere uyarak ve temkinli olarak İnternet üzerinden borsa işlemi yaparak gelir elde edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*