On Numara En Çok Çıkan Sayılar

On Numara Çıkan Sayılar

10 numara bir şans oyunu olarak bilinir. Çıkarılabilen istatistikler doğrultusunda, hangi hafta hangi sayının tahmini olacak geleceğini ifade eder. Milli Piyango İdaresi tarafından denetlenen ve uygun şartları belirlenerek kontrolleri yapılan ve en çok oynanan şans oyunlarından biridir. On numara yapısı ve oynanış şekli açısından, diğer şans oyunlarından oldukça farklı bir mantık yapısına sahiptir. Şans oyunları kültürünün temeline dayanmadan tamamen farklı yapısıyla oynanır. On numara yasal ve lisanslı olduğu için, kanun önünde reşit olarak sayılan herkes bu şans oyununu oynayabilir. Diğer şans oyunlarıyla kıyaslandığında, oynanması oldukça basit ve tahmin edilmesi en kolay oyundur.

On Numara Nasıl Oynanır?

On numara şans oyununun oynanması oldukça basittir. Tutturulması ve tahmin edilmesi diğer şans oyunlara kıyasla oldukça kolaydır. Oyunun temel amacı ve oynanması ise, 80 tane numara içerisinden çekilen 22 tane şanslı numaranın 6,7,8,9 ve 10 tanesinin tutturulmasıyla ilgilidir. Oyunun diğer bir özelliği ise, çıkan sayıların hiçbirinin tutturulmamasıyla ilgilidir.

On Numaranın Amacı Nedir?

Yapılan kolonlara yazılan 10 tane sayının, çekilen 22 sayı içerisinden 6 ve üstünün tutması ya da hiç tutmaması temeline dayanarak oynanır. Bu durumlarda, kazanan kişiler belirlenip, şanslı kişilere kazançları ödenir. Oyunun çekilişi her pazartesi belirlenen saatlerde yapılıyor. Bu nedenle, salı gününden diğer pazartesiye kadar oyunun oynanması gereklidir. Daha sonra yapılması gereken işlem ise, sonuçların açıklanmasını bekleyip kazananların kazançlarının alınmasını sağlamaktır.

En Çok Çıkan Sayılar

En az ve en çok çıkan sayılar 80 sayı içerisinden seçilen sayıların haftalara oranıyla hesaplanarak, on numara oynayanlara sunuluyor. Bu anlamda, son haftalarda en çok çıkan sayılar, 35, 62, 71,12, 36, 4, 69, 3, 26 ve 68 olarak görülüyor.

En Az Çıkan Sayılar

Bu sayılar en çok çıkan ve haftalara göre istatistiği yapılarak elde edilen sonuçlar arasında bulunuyor. En az çıkan sayılar ise, 55, 9, 52, 29, 6, 8, 65, 41, 76 ve 47 olarak belirleniyor. Bu sayılar da yapılan istatistikler değerlendirilip, bu verilerin elde edilmesi sağlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*