Work And Travel İle Amerika’da Para Kazanma

Work And Travel İle Amerika’da Para Kazanma

Work and Travel, ABD tarafından hazırlanan yasal olarak Amerika’da barınma ve çalışma imkanı veren kültürel bir değişim programıdır. Bu programa dahil olan kişiler 3 aylık yaz tatili süresini Amerika’da geçirerek hem çalışma hem de eğlenme fırsatı bulur. Bu süre yaz tatilinin uzunluğuna göre 4 aya kadar da çıkabilir. Bu programa katılan kişiler vize bitim tarihinden 28 gün sonraya kadar Amerika’da kalabilirler.

Work And Travel Katılım Şartları

Bu programa katılmak için öncelikle üniversite öğrencisi olmak gerekiyor. Lisans öğrencisi olmayan kişiler bu programa dahil edilmiyor. Ancak üniversite öğrencilerinin ise 18 ile 25 yaş arasında olması isteniyor. Ayrıca bu öğrencilerin 4 üzerinden en az 2.00 not ortalamasına sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra programa dahil olan kişilerin minimum düzeyde İngilizce biliyor olması gerekir. Adaylar programa katılmadan önce bir komisyon önünde test edilir ve İngilizce düzeyleri öğrenilir. Yabancı dili yetersiz olan adaylar diğer şartları yerine getirse bile programa katılamaz.

Work And Travel İçin Ne Kadar Öderim? 

Work and Travel program ücreti ülkemizde 1500 ile 1900 USD arasında değişiyor. Ön kayıt esnasında genel olarak 500 USD gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Yani genel bir hesap yapacak olursak bu programa katılmak için sizlere 6 bin TL civarı bir para gerekiyor. Elbette hizmeti alacağınız yere göre bu ücret azalabilir ya da artabilir. Ödeyeceğiniz bu para full pakettir. Ancak bu paketin içinde yer alan hizmetleri iyice incelemek gerekiyor. Çünkü bazı hizmetler bu paket kapsamında yer almıyor.

Work And Travel Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Ödeyeceğiniz ücrete dahil olmayan bazı hizmetler de mevcuttur. Uçak bileti masrafı, havaalanı transfer ücretleri, pasaport masrafları, vize başvuru ücreti, beslenme, konaklama ve günlük harcamalar programı yapacak kişiye aittir.

Work and Travel’da Nerede Çalışırım? 

Work and Travel kapsamında genellikle restoranlar, eğlence merkezleri, havuz, plaj ya da süpermarket gibi yerlerde size iş imkanı sağlanıyor. Bu işlerde herhangi bir uzmanlık ya da deneyim beklenmiyor. Buralarda haftalık olarak 30-40 saat arası çalışıyorsunuz ve 6-10 dolar arası bir saatlik ücret alıyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*