112 Ambulans Şoförü Alımı 2018

ambulans şoförü alımı 2017, ambulans şöförü alım ilanları 2018, sağlık bakanlığı personel alımı 2018, şöför iş ilanları 2018, ambulans iş ilanları

112 Ambulans Şoförü Alımı 2018

Ambulans Şoförü Alımı 2018 yılında yeni Şehir Hastanelerinin açılmasıyla artarak devam edecek. Ülkemizde şüphesiz sağlık sektörü her zaman önemli bir konu haline gelmiştir. Sağlık hizmetlerinin yanı sıra, sağlık hakkındaki tüm hizmetler büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca, en çok bu alanlarda hizmetler sağlanmaktadır. Büyük bir hizmet ihtiyacına sahip olan bu alanda yapılan yatırımlar aynı paralellikte olmaktadır. Gerek devlet kuruluşları gerekse özel kuruluşlarda personel ihtiyacı artmaya devam ediyor.

Özellikle de ambulans şoförlüğü ihtiyaç duyulan ve sürekli istenilen personellerin başında gelmektedir. Ancak ambulans şoförü olabilmek için çok iyi derecede araba kullanmaları gerekmektedir. Ambulans şoförü iş başvurusu 2018 yılında da her geçen gün artmaya devam etmektedir. Sağlık hizmetindeki kuruluşlar özel ve devlet olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Devlet hastanelerinde ambulans şoförlüğü yapmak isteyenler devlet kurumlarına başvurmalıdırlar. Eğer özel hastanelere başvuru yapılacaksa B sınıfı ehliyetinizin olması gerekmektedir.

Ambulans Şoförlüğü İçin Gerekli Kriterler

Ambulans şoförlüğü için ilk olarak gerekli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Gerekli kriterlere uymanız halinde ambulans şoförlüğü için iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ambulans şoförü iş başvurusu 2018 için ilk olarak B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir. Ayrıca, ehliyetinizin toplamda en az 2 yıl süreye aşkın olması da dikkatlere alınmaktadır. Ambulans şoförü iş başvurusunda psikoteknik raporu da istenmektedir.

Psikoteknik raporunun son 1 yıl içerisinde almaları gerekiyor. Gerekli eğitimler alınmış olmalıdır. Bunun yanı sıra, ambulans şoförlüğü yeterli düzeyde talep edilmemesi durumunda lise mezunlarının da iş başvurusu değerlendirilmektedir. Farklı illerde alımlarında yapılmasından dolayı seyahat engelinin olmaması durumunda başvurular yapabilirsiniz.

2018 Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı

Ehliyeti olan ve acil servise bağlı olarak çalışacak personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. 2018 yılına ait sağlık bakanlığı, ambulans şoförü alımı yapacağını belirtmiştir. Özellikle de farklı illerde de alımlar yapılacaktır. Ancak gerekli kriterlere sahip olan ve ehliyeti olan personeller değerlendirilecektir.

Gerekli eğitimlere sahip olan kişilerin arasından seçimler yapılacaktır. Böylelikle de işsizlerin de iş bulma imkanı sağlanacak. Ambulans Şoförü olabilmek için ilk yardım sertifikasının mutlaka olması gerekmektedir. Bunun gibi gerekli şartlar sağlanması halinde iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan <Ambulans Şoförü Alımı< başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*