2014/3-KPSS tercih kılavuzu

2014/3-KPSS tercih kılavuzu

2014-kpss3-tercihleri-basliyor-1Sağlık personelinin merakla beklediği Sağlık Bakanlığı atamaları için kılavuz yayımlandı. Sağlık kurumlarında görevlendirilmek üzere KPSS puanına göre yerleştirilecek lan adaylar bugünden itibaren kılavuzu inceleyerek tercihlerini yapabilirler. Sağlık Bakanlığı 4 bin 522 kadroların unvan bazında ve kurum bazında dağılımını da bugün yayınladı. Kurumda çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere tam 4522 personel ataması gerçekleşecek. Tercihler bugün başlamak üzere 10 Mart tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

2014/3-KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

2014/3-KPSS tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/3 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 5 Mart 2014 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

4522 kadronun dağılımı

Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılarak yerleştirilecektir.

Adaylar tercihlerini 5-10 Mart 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://tercih.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Adayların KPSS-2014/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvurmadan önce kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 4522 kadronun dağılımı başlıklı makalemizde 2014 Sağlık Bakanlığı KPSS memur ataması, Sağlık Bakanlığı 4522 kadro ve Sağlık Bakanlığı 4522 memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ