Devlet hastanelerinde sözleşmeli yöneticiler görev yapacak

Devlet hastanelerinde sözleşmeli yöneticiler görev yapacak

Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulamaya başlamak üzere çalışmalarını tamamladı. Bundan böyle Devlet Hastanelerinde idari işleyiş bakımından yeni bir dönem başlıyor. . Bugünden itibaren başlayan uygulamaya göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastanelerinde sözleşmeli olarak görev yapmak üzere yöneticiler çalıştırılacak.

Devlet Hastanelerinin idari yapılarındaki köklü değişiklikle yöneticilerin görevleri yeniden tanımlandı. Kamu hastane birlikleri faaliyete geçerek 87 genel sekreter atandı. Başhekimlerin görev alanları değiştirildi. Başhekimler bundan böyle sadece tıbbi hizmetlerden sorumlu olacak.  

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl, yeni sistemdeki en önemli değişikliğin, hastaneler ve bunların bağlı olduğu birliklerdeki yöneticilerin tümünün sözleşmeli hale geldiğini belirtti. Sözleşme süresince bu yöneticilerin belirli kriterler baz alınarak karneyle takip edileceğini bildirdi.

Notu iyi olanların görevine devam edebileceğini, yeterli başarısız olanların ise ya maaşının düşeceğini ya da ”sınıfta kalacağını” bildiren Çağıl, bunların sözleşmesinin sona ereceğini kaydetti.

Hasan Çağıl, ”Bundan sonrası için başhekim dediğimiz kişileri gerçek anlamda hekimlik hizmetlerinin, tıbbi hizmetlerin sorumlusu haline getiriyoruz. Onlar için hekimbaşı ya da tıbbi hizmetler direktörü diyebiliriz” dedi.


Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığından 400 memur haber bekliyor başlıklı makalemizde `sağlık bakanlığı, Sağlık Bakanlığı istifa sonrası dönüş ilanı ve sağlık bakanlığı Yeniden Atama ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ