İşte Lisans Tamamlanacak Tüm Bölümler

İşte Lisans Tamamlanacak Tüm Bölümler

Sağlık Bakanlığı hangi bölümlerde görevli çalışanına lisans tamamlama hakkı verecek? Sağlıkta lisans tamamlama hakkı verilenler kimler?

Sağlık Bakanlığının iki üniversite ile protokol imzalayarak çalışanlarına lisans tamamlamaları için fırsat ve kolaylıklar sunması personeli sevindirdi. Ön lisans mezunu olan sağlık personeline lisans tamamlatılarak sağlık lisansiyerliği bölümü mezunu olma fırsatı getirilmesi camiada olumlu karşılandı. Lisans tamamlama hakkı verilen yaklaşık 150 bin sağlık personeli bulunuyor. Hali hazırda sadece hemşirelere ve ebelere verilen bu hak şimdide tüm sağlık çalışanlarına sunulmuş olacak.

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasına yönelik çalışmalarını tamamlayarak Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile protokol imzaladı.

Üniversiteler bu konuda çalışmalarına yaparak YÖK’e başvurdu. Sağlık Bakanlığı isteyen üniversitelerle de protokol imzalamaya hazır olduklarını bildirdi.

YÖK’ün onayı ile aşağıdaki tabloda yer alan mezunlar ve onaylanan diğer bölümlere lisans tamamlama hakkı verilecek.

Yaklaşık 150 bin önlisans mezunu kapsayacak olan önlisans proğramlarından bazıları tabloda yer alıyor. İşte Lisans Tamamlanacak Tüm BölümlerLisans Tamamlanacak Tüm Bölümler


Bir önceki yazımız olan Kanal D “Doktorum Programı” Başvuru formu başlıklı makalemizde Ceyda Düvenci doktorum soru sorma, doktorum başvuru ve Doktorum iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. sibel dedi ki:

  neden bizim bölümü ismi yok tıbbi sekreterlik kimse okumasın bu bölümü hiç bir işe yaramıyo

 2. neslihan dedi ki:

  Merhabalar, uzun süredir bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum fakat hiçbir bilgi edinemedim. Sağlık bölümlerine lisans tamamlama hakkı kesin olarak verildimi? Açıkcası bunun sonuçlanmış olması ihtimalini erzurum ve samsun daki iki üniversiteninde sitesine baktım fakat hiçbir bilgi yok . Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz çok mutlu olurum. Teşekkürler

 3. elif dedi ki:

  Bu hak sadece sağlık memurlarına mı veriliyor yoksa mezunlarada veriliyor mu?

 4. hamza kara dedi ki:

  çevre sağlığı teknisyeni olarak çalışmaktayım. lisans tamamlama programlarından hangisine kayıt yaptırabilirim

 5. funda dedi ki:

  hani optisyenlik biz insan değiliz zaten …

 6. cemal yuksel dedi ki:

  veteniner saglığı ve laboran bölümü mezunuyum hangisine müracat etmeliyim

 7. ayşe dedi ki:

  mrb bn çevre sağlığı bölümünü verdim o bölümden hemşireliğe lisan tamamlayabilirmiyim.

BİR YORUM YAZ