Sağlık Bakanlığından 400 memur haber bekliyor

Sağlık Bakanlığından 400 memur haber bekliyor
Sağlık Bakanlığı istifa sonrası dönüş” yapmak isteyen memurları merak içinde bekliyor. Sağlık Bakanlığı eski personeli 400 memur dört gözle yeniden atanmayı bekliyor. Bakanlık yılda iki kez olmak üzere ilana çıkarak sağlık hizmetlerinde bir unvanda çalışmış olup, bu görevlerinden çeşitli nedenlerle ayrılmış olanları tekrar kadrolarında göreve çağırıyor. ancak merakla beklenen bu ilan henüz yayımlanmadı. Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili yöneltilen sorulara, yeniden yapılanma veya mevzuat çalışmalarını gerekçe gösteriyor. Umarız en kısa sürede bu ilana çıkılarak tecrübeli sağlık personelleri yeniden görevlendirilir.

Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 15. maddesi uyarıca, Bakanlığın, yılda iki defa “istifa sonrası dönüş” için ilana çıkması gerekmektedir:

İlgili 15. madde şu şekildedir:

Bakanlık veya diğer kamu kurumlarında sağlık hizmetleri sınıfından bir unvanda çalışmış olup, bu görevlerinden çeşitli nedenlerle ayrılmış olanlar Bakanlık kadrolarında tekrar göreve başlatılabilirler. Bakanlık kadro durumunun müsait olması halinde yılda iki defa yeniden atama suretiyle doldurulacak kadroları ilan eder. İlan edilen kadrolara müracaatlar, il müdürlükleri aracılığıyla yapılır. Müracaat edenlerin yerleştirmeleri tercihlerine göre kura ile yapılır.””Yeniden Atama

 

Ancak Bakanlık 2012 yılı içinde çok sayıda değişik işlem için kura ilanına çıkmış olmasına rağmen, istifa sonrası dönüş için henüz ilana çıkmamıştır.

Bakanlığı arayan kişilere ise hep yeniden yapılanma veya mevzuat çalışması gerekçe gösterilerek, soru ve bilgi taleplerine net cevap verilmemiştir.
Sağlık Bakanlığının 2012 yılına kadar düzenli olarak yayımladığı ilanları görmek için tıklayınız. Bakanlık eski personelleri, Bakanlığın ilana çıkmadığı için mağdur olduklarını belirtiyorlar.


Bir önceki yazımız olan Hastane İş Başvurusu başlıklı makalemizde Hastane başvurusu, Hastane İş Başvuru formu ve Hastane İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. zehra dedi ki:

  sayın editör 2013 yılı ikinci hemşire alımlara ne zaman ? bilgi verirseniz sevinirim

 2. ayse güler dedi ki:

  Sağlık bakanlığı 2015 Yılı İstifa Sonrası Atama Kurası krize döndü
  28 MAYIS 2015 tarihinde sağlık bakanlığı tarafından çekilen 85 kişinin istifa sonrası atama kuraları üç aydan fazla bir süreye rağmen hala sonuçlanmadı
  Bu belirsizliğin bekleyen personel için büyük zulüm olduğu unutulmamalı
  Kadroların bir çoğu doğu ve yoksun bölgeler olmasına rağmen çaresizlikten tercih edildiler
  Kış başlamak üzere bu insanlar nerede nasıl ev bulacaklar ve taşınacaklar
  ÜÇ AYI geçmesine bakanlık alım süreci ile ilgili hiçbir İRTİBAT TELEFONU vermediği gibi herhangi bir DUYURU da yapmadı
  İstifa sonrası atamaların yılda 2 kez olması gerekirken sadece bir kere yapılmaktadır
  İstifa sonrası altı ay sonra başvurabileceğiniz bir kapı bulursan başvurma hakkınız var ama…! bu yıllar da sürebilir. Ne olur istifa etmeden iyi ama iyi düşünüp karar verdiğinizden emin olunuz
  hem atamalar kura ile yapıldığından örnek açılan hemşirelik kadrosu 25 olsun başvuranların sayısı 50 olsun şansınızı siz hesaplayın kaç yılda atanırsınız Allah bilir
  Kura açıklanır açıklanmaz pembe hayallerle hemen işini bırakanlar ya da zaten işsiz olanlar borçlarla gününü geçirenler bunların hepsi umarım yeter.!

  1. ali aslan dedi ki:

   Sağlık Bakanlığı 2015 İstifa Sonrası Atanan 85 Personeli Hala Göreve Başlatamadı
   Bin bir ümitle kadro bekleyen bu insanlar 28 mayıs2015 tarihindeki kuralara rağmen atamayı bekliyorlar
   7 haziran seçim malzemesi olduk Ramazan bayramını hayallerle geçirdik kurban bayramın da kurban olduk bir kasım seçimlerinde hangi rolü oynayacağız belli değil hangi siyasi otorite bu çaresiz insanların vebaline katlanabilir merak ediyorum yeter artık…! Sorumluları sorumluluk almaya davet ediyorum….!
   “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu”

BİR YORUM YAZ