Yeni Sağlık Meslek Liseleri Açılıyor!

Yeni Sağlık Meslek Liseleri Açılıyor!

Yeni Sağlık Meslek Liseleri Açılıyor!En çok ihtiyaç duyulan meslekler arasında sağlık personelleri bulunuyor. Sağlık sektörünün her alanında çalışan elemanlar kısa sürede özel ya da devlet hastanelerinde işe yerleştiriliyor. Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak da sağlık personeli çalıştırılıyor. Bu nedenle sağlık personeli yetiştirmek amacıyla Sağlık Meslek Liselerine yoğun ilgi oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, sağlık personeli açığını gidermek amacıyla 2013-2014 eğitim öğretim yılında 9 ilde 10 yeni sağlık meslek lisesi hizmete açıyor.

Günümüzün en popüler mesleklerinden olarak görülen sağlık personelleri adeta iş garantili olarak eğitim alıyor. Özel sektör temsilcilerinin açtığı Sağlık Meslek Liselerine Milli Eğitim Bakanlığı da yenilerini eklemeye başladı.

İşte İl İl Yeni Açılacak Liseler

MEB  Kayseri’de 2, olmak üzere Adıyaman, Bingöl, Konya, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat ve Şanlıurfa illerinde toplam 10 sağlık meslek lisesini hizmete sunacak.

Adıyaman’da hemşirelik alanında “Gölbaşı Anadolu Meslek Lisesi” hemşirelik,

Bingöl’de “Genç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi” hemşirelik ve tıbbi sekreterlik,

Kayseri’de “Sarız Anadolu Sağlık Mesleki Lisesi” hemşirelik ve “Hamdi Oral Anadolu Sağlık Meslek Lisesi” hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği dalında,

Konya’da “Bozkır Anadolu Meslek Lisesi”,

Ordu’da “Gölköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi”,

Samsun’da Akpınar hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği dalında,

Sivas’ta “Şarkışla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi”ni,

Tokat’ta Yeşilyurt Anadolu Meslek Lisesi‘ni,

Şanlıurfa’da ise “Abdurrahman Şimşek Anadolu Meslek Lisesi”ni 2013-2014 eğitim öğretim döneminde hizmete açacak. Sağlık sektöründe çalışmak üzere eğitim almak isteyen öğrenciler yeni okullarında bu yıl eğitime başlayacaklar.


Bir önceki yazımız olan Kanal D “Doktorum Programı” Başvuru formu başlıklı makalemizde Ceyda Düvenci doktorum soru sorma, doktorum başvuru ve Doktorum iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. defne su dedi ki:

    çok saçma

BİR YORUM YAZ