2014 YDS başvuruları ne zaman bitiyor?

2014 YDS başvuruları ne zaman bitiyor?

yds-sonuclari-sorgulama-1Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı’nı (YDS) için başvuru işlemlerinde kısa bir süre kaldığını, başvuru süresinin uzatılmayacağını duyurdu. ÜDS ve KPDS gibi diğer yabancı dil seviye belirleme sınavları yerine getirilen YDS her yıl ilkbahar ve sonbahar önemleri olmak üzere yılda 2 kez yapılacaktır. YDS Yabancı Dil İlkbahar Sınavı için son başvuru tarihi 12 Şubat Çarşamba olarak açıklandı. Adayların, yabancı dil yeterliğinin tespiti için katılacakları 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2014-YDS İlkbahar Dönemi) başvuru yapılması için sadece 2 gün süre kaldı. YDS için başvurular 3 tarihinde başlayarak,12 Şubat 2014 tarihlerinde son bulacaktır. ÖSYM 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ilkbahar dönemi için eğitim bilgilerini güncelleme işlemlerinin Sınav Koordinatörlüklerinde yapılacağını açıkladı. Bu nedenle ÖSYM merkezlerine akın eden adaylar nedeniyle uzun kuyruklar oluştu.

ÖSYM Koordinatörlüğünde sıra alabilmek için sabah erken saatlerde kuyruğa girerek uzun süre beklemek gerekiyor. Sistem sıkıntıları nedeniyle yaşanan aksamalar işlemlerin uzamasına neden oluyor. Bu nedenle adayların başvuru işlemlerini son güne bırakmamalarını tavsiye ediyoruz.

2014-YDS İlkbahar Dönemi başvuruları internetten yapılabiliyor. Ancak adayların bilgileri güncel değilse, güncelleme için merkezlere gitmeleri zorunlu tutuluyor. Fotoğrafın süresi bitenler, şifre değiştirme, ilk defa başvuranlar, eğitim bilgilerini güncelleyenler hepsi sıra beklemek zorunda kalıyor.

Dikkat: ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS vb. sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu/özel kurum ve kuruluşların sınav/yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 6 Nisan 2014 tarihinde yapılacak 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye TespitSınavına (2014-YDS İlkbahar Dönemi) katılmaları önemle duyurulur.

Adaylar, 2014-YDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. 2014- YDS kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ