BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi

BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu BTK abonelerin mağduriyetlerini önlemek amacıyla yani bir uygulama başlattı. BTK’nın yeni hizmeti ile vatandaşlar adına bulunan tüm operatörlere ait hatları öğrenebilecek. Yeni uygulama sayesinde adınıza kaç hat olduğunu öğrenerek takip edebilir, gereksiz hatları kapatabilirsiniz. BTK’nın yeni uygulamasında vatandaşlar adına kayıtlı hat bilgisine ulaşabilecek. BTK’nın yeni hizmete başlattığı servis ile bazıları kendinizin bir zamanlar kullanıp, unuttukları, bazıları da habersiz olarak açılan hat olup, olmadığını öğrenebilecekler. Vatandaşlar adına kayıtlı olan mobil hatları ve bu hatların operatörlerini öğrenerek hemen işlem yapabilecekler. BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi nasıl kullanılıyor?

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan, herkesin kendi adına kayıtlı hatları görebileceği servis yeni yılda uygulamaya kondu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından kullanıma sunulan hizmet ile adınıza kayıtlı GSM numaraları olup olmadığını anında görebiliyorsunuz.  BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi

Sistemi kullanmak için ilk aşamada TC kimlik numaranızı ve cep numaranızı girmeniz gerekiyor. Ancak kullandığınız telefon eşinizin, babanızın üzerineyse sistem “bu numara TC numarası ile eşleşmiyor” diyor. Doğru bilgiler girildikten sonra sistem tarafından cep telefonunuza SMS ile bir şifre gönderiliyor. İkinci aşamada bu şifreyi girerek adınıza hangi operatörde kaç kayıtlı telefon numarası varsa görebiliyorsunuz.

BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi sahtekarlığı önlemek amacıyla geliştirilen yararlı bir hizmet verecek. Sistemin büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor. GSM sektöründe yaşanan sorunların başında gelen, vatandaşlardan habersizce telefon hattı çıkarılması ile başlayan problemler bu sistemle kısa zamanda çözülmesi hedefleniyor.

BTK’nın Mobil Hat Sorgulama Sistemi adını verdiği servisi kullanmak BTK sitesine buradan ulaşabilirsiniz. .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ