Cafe Nasıl Açılır ?

Cafe Nasıl Açılır ?

Cafe açmak hayalleriniz arasında ve artık bunu gerçekleştirmek istiyor iseniz iyi bir ön çalışma yapmanız, prosedürlere ve önerilere kulak asmanız gerekli. Planlar bütün işletmeler için önemli bakış açılarıdır işe nereden, nasıl başlayacağınızı bilmek işlerinizi kısa zamanda yola koyup karlı bir yatırıma dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Bir eylem planı işletmenizi nasıl yönetmeniz ve pazarlamanız gerektiği konusunda size rehber olacaktır.

Cafe Nasıl Açılır ?

İş planınızda, cafenizi açarken ne kadar sermayeye ihtiyacınız olduğunu belirtmeyi unutmayın. Yatırımcılarla temas halinde olun, gerekiyor ise kredi başvurusunda bulunun.

Açmayı düşündüğünüz cafenin konseptini planlamalı nasıl bir yer olacağına karar vermelisiniz. Müşteri olarak zihninizde bu cafeye geldiğinizi hayal edin. Ne yemek ne içmek istersiniz? Nasıl masalarda oturup, en çok neye ihtiyaç duyarsınız? Bunları hayal etmek, fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Kiralamaya veya satın almaya uygun muhtelif yerlere bakın. Bütçenize en uygun ve müşterileriniz için en ideal olan yeri seçmeye çalışın. Eğer seçtiğiniz yer daha önceden bir cafe olarak kullanılmış ise bu size fayda sağlayacaktır. Bu sayede cafeye çevirmek için zaman ve para harcamanıza gerek kalmayacak.

Cafenizin konumu da oldukça önemli kriterler arasında yer almakta. Cafe çeşidine, konseptinize göre konum belirlemeniz, hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin öğrenci ve gençlere  yönelik bir mekan açmayı düşünüyor iseniz, okul ve dershane yakınlarında bir yer seçmeniz doğru orantılı olacaktır.

 

 

 


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ