Fuar Hostesliği Yaparak Para Kazanma

Fuar Hostesliği Yaparak Para Kazanma

Yurt içinde yada yurt dışında, hemen hemen her sektör, kendi alanlarında tanıtım fuarlarına katılıyor. Katılım ve ziyaretçi oranları ülkemizde oldukça yüksek olan fuarlarda, görev yapan hostesler ise, bu işin ilgi ve rağbet gören bir bölümü diyebiliriz.

Fuar hostesliği yapma, stand mankeni olma gibi iş alanları da bayanlar tarafından oldukça ilgi gören bir meslek grubu diyebiliriz. Peki herkes fuar hostesi olabilir mi? Fuar hostesi olmanın şartları neler? Yazımızda öğreneceğiz.

Fuar hostesliği için gerekli şartlar;

 • Bir ajansa kayıtlı olmak
 • Düzgün fizikli ve uzun boylu olmak
 • Diksiyonu düzgün olmak
 • Genellikle yabancı dil aranmaktadır (fakat bazı ajanslar yada yabancı dil gerektirmeyen fuarlarda bulunabilir)

Bütün bunların haricinde, fuar, stand hostesleri fuar açılış saatinden, kapanış saatine kadar fuar alanında ve genellikle ayakta durması zorunludur. Herhangi bir sağlık problemi olanların fuar hostesliği yapmamaları gerekmektedir.

Fuar hostesliğini genellikle üniversite öğrencileri tercih etmektedir. Okuyan bayan öğrenciler, ek gelir elde etmek için fuar hostesi olarak çalışmaktadırlar.  Yorucu gibi görünen fuar hostesliği, aynı zamanda eğlencelidir. Yeni insanlar tanımak, sosyalleşmek ve yeni fuar işleri almak için ideal bir seçimdir.

Fuar hosteslerinin ücretleri ne kadardır?

Fuar hostesleri, günlük ortalama 70-100 TL arası bir ücret alırlar. Bu rakam yurt içi için geçerlidir. Yabancı fuarlarda, yada yabancı dil gerektiren fuarlarda ücretler daha da yükselebiliyor. Sizde fuar hostesliği yapmak isterseniz yazımıza yorum bırakıp, hostes arayanların sizlere daha çabuk ulaşmasını yada, bir ajansa kayıt olup hostes olabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Kutu süsleme işi başlıklı makalemizde evde Kutu süsleme işi yapılır, eve Kutu süsleme işi veren firmalar ve Kutu süsleme işi ile ek gelir hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ds exclusive dedi ki:

  kurumsal etkinliklerde ve diğer düğün aktiveterimiz için hostes ve animatör ihtiyacımız vardır ilgilenen arkadaşlarınıızn bize ulaşması rica eder mutlu bir çalışma hayatı dileriz

 2. Fatih Özçelik dedi ki:

  Ben 2 Yıl Pazarlama , 14 Ay Çağrı Merkezi Operatörlüğü yaptım.Fuar hostesliği yapabileceğime inanıyorum.Adıyaman’ da yaşıyorum.

 3. derya dedi ki:

  bursada yaşıyorum, tekstil pazarlama deneyimim var, yurt dışı fuar organizasyonlarına da katıldım.fuar hostesliği işiyle ilgileniyorum

 4. Sibel dedi ki:

  İstanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum yönetici asistanligi mezunuyum . Düzgün bir fiziği sahibim fuar hostestligi yapabilirim.

BİR YORUM YAZ