Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Avukatlık Sınavı Başvurusu 2014

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Avukatlık Sınavı Başvurusu 2014

İç işlerine bağlı olarak iç işleri bünyesinde çalışmakta olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından açılmış kontenjanlara avukat alımı için aranan nitelik şart ve belgeler İç İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.

Sınava başvuru şartları Dış İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş olmak ile birlikte, 657 sayılı Devlet Memurları adına düzenlenmiş Kanunun 48 inci maddesine sayılan genel şartları taşımak, Hukuk Fakülteleri veya Hukuk fakülteleri ile denklikleri belirlenen kurumlarca sağlanmış kurumlardan mezun olmak, Başvuru tarihinin son günü itibari esas alınarak avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak ve OSYM tarafından Kamu Personeli seçme sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alarak mülakatlar sonucu seçilmiş olmak olarak belirlenmiştir. Sınavda istenen belgeler Dış işleri bakanlığı tarafından belirlenmiş olup web sitelerince yayınlanmaktadır. Sınava girecek adaylardan istenen belgelere bakılacak olursa genel olarak, yukarıda belirlenmiş olan kurumlarca diploma ve mezun belgelerinin asil ve fotokopileri, üç adet vesikalık olarak çekilmiş fotoğraf, KPSS sonuç belgesinin internete yayınlanmış olanının çıktı belgesi, Öz geçmişi belirten belge ve avukatlık ruhsatnamesi asil ve örnekleri olarak belirlenmiştir.

Göç idaresi Genel Müdürlüğü Avukat Alımı Sınavı, giriş sınavı olarak belirlenen ilk sınav sözlü olarak yapılmaktadır. Bu sınavda genel olarak özgüven, ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konu özetleme ifade edebilme ve bu gibi vasıflara sahiplik aranmaktadır. Gerekli ve ayrıntılı bilgilere Dış İşleri Bakanlığından ulaşmak mümkündür.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Avukatlık Sınavı Başvurusu için resme tıklayınız.

göç idaresi avukat alımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ