İşkur İş Başvuru Sonucu Sorgulama

İşkur İş Başvuru Sonucu Sorgulama

İş ve İşçi Bulma Kurumu İşkur’un iş arayanlara, iş verenlere yönelik sunduğu imkanlarla bir çok iş arayan ve firma sahibi istihdam sağlamış oluyor.

İşsiz kalanlar ve iş arayanların ikamet ettiği illerdeki İşkur kurslarına başvuru yapılarak belirtilen tarihlerde eğitimler ve sertifikalar alıp, daha kolay iş bulunmasını yada işverenlerin daha çabuk ulaşmasını sağlamaktadır. Her yıl binlerce kişi İşkur sayesinde iş buluyor.

İşkur’un daha önceden kendi sitesinden başvuru sonuçlarını görebilmek mümkündü. Fakat şuan e-devlet işlemlerinin yürütüldüğü turkiye.gov.tr adresinden İşkur İş Başvuru Sonucu Sorgulaması yapabilirsiniz.

Bu sorgulamayı yapabilmeniz için e-devlet şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Daha sonra turkiye.gov.tr adresine giriş yapıp aşağıda belirteceğimiz linkten iş başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca bu alanda yine ilgili alanlar ve açık pozisyonlarda yer alıyor.Ayrıca başvuru sonuçlarını yine aynı sayfalar üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca  kriterlere göre iş sorgulaması, işkur kursları, işsizlik ödeneği başvurusu gibi işlemlerinizi de turkiye.gov.tr adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

İşkur İş Başvuru Sonucu Sorgulama sayfasına gitmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ