Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli Subay Alımı 2014

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli Subay Alımı 2014

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli Subay alımları 2014 yılı için Kara kuvvetlerince belirlenen kanunlar ve kurallar gereğince belirlenmiş şartlar ile alınacaktır. Alınacak mevcut personel Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacak sınavlar ve mülakat aşamaları sonucunda yapılacaktır.

Yapılan kanunlar gereği subay olma süreci şu şekilde işlemektedir. 2 aşamadan oluşan sınav 1. Seçim ve 2. Seçim sınavları olmak üzere belirlenmektedir. 1. Seçim faaliyetleri içerisinde genel kültür sınavı ve meslek bilgisi sınavları gerçekleştirilmektedir. 2. Seçim aşaması faaliyetleri gereğince kayıt kabul, ön sağlık muayenesi, kişilik değerlendirme testi, fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavları yapılacaktır. Tüm bu sınavlardan başarı ile geçen adayların Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subay olarak işe alınmaları gerçekleştirilecektir. Subaylık için gerekli şartların sağlanması esastır. Bu esaslara bakılacak olursa genel olarak; başvuru koşullarını tam olarak sağlamış ve gerekli hükümlülükleri yerine getirebilmiş subay adayı olmak, yaş sınırı gereği lisans öğretimine sahip adaylar için 24 yaşından büyük olmamak ve bunlar ile birlikte gerekli fiziki yeterlilik, mülakat ön kayıt ve mesleki sınavlardan başarı ile geçmektir.

Bunlar ile birlikte Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli subay alımları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenmiş olan kanun ve şartlara göre alınacaktır. Muvazzaf sözleşmeli subay alımları ile ilgili geniş bir bilgi akışı için Kara Kuvvetleri web sitesini ziyaret edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ