Mikro Kredi Kimlere Verilir?

Mikro Kredi Kimlere Verilir?

Genellikle ülkemizde iş kuracağım diye birlikte hareket eden 5 adet ev hanımına verilen minimum rakamlı kredilere mikro kredi denilmektedir. Belli bir işte birlikte hareket etmeyi ve birlikte üreterek ürünlerini birlikte satmayı amaç edinen ev hanımlarının önünün açılması ve iş hayatına katılımlarını sağlamak adına 100-1000 tl aralığında verilen destek parasıdır. Genellikle ülkemizde son zamanlarda ev hanımlarına tanınan bu kredinin şartlarına bakacak olursak;

mikro kredi kimlere verilirMikro Kredi Kimlere Verilir?

İlk olarak 5 tane ev hanımı bir arada bir iş projesinde birleşmeli ve bunların akrabalık bağı olmamalıdır. Bu şart tamamlandığında ilindeki yetkili sisteme başvuru yapılarak kredi onay süreci başlar. Teker teker kredi merkezine çağrılan ev hanımları projelerini anlatarak krediyi ne için istediklerini anlatıyorlar ve onayı bu şekilde alıyorlar. Sonrasında kredi verilme aşamasından geçen ev hanımları 3 günlük destekleme derslerine tabi tutularak kredinin kullanılması ile alakalı dersler alırlar. Sonuçta faizsiz, koşulsuz, kefilsiz verilen bu kredi 1000 tl olarak veriliyor.

Dolayısıyla 5 ev hanımı birleşerek toplamda 5000 tl destek alarak yeni işlerini kurarlar ve kredi aşamasında konuşulan periyotta ödemelerini yaparlar. Şuan ülkemizde çok yoğun olarak kullandırılan bu kredi türünde geri ödemelerde hiçbir sorun olmamaktadır. Gündelik hayattan iş hayatına geçmeyi düşünen ev hanımları için iş kapısı artık bu yolla açılmış olmaktadır. En fazla kredi rakamı 2000 tl olmaktadır. Geri ödemeleri esnektir.


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ