Mikro Kredi Nasıl Alınır?

Mikro Kredi Nasıl Alınır?

mikro kredi nasıl alınırKendi işini kurmak için birleşen ve akrabalık bağları olmayan 5 adet ev hanımının birleşmesinden oluşan bir topluluğa verilen kredi türü mikrokredi olarak adlandırılıyor. Mikrokredi sadece ev hanımlarına verilen bir kredi türüdür. 5 adet ev hanımı akraba olmamak şartı ile bir araya gelerek her hangi bir projede iş kurmak istediklerinde illerinde bulunan TGMP yetkili işletmesine giderek projelerini anlatırlar ve onaylanırsa her ev hanımı 1000 tl alır ve toplamda 5000 tl miktarına kadar destek alınmış olur.

Mikro Kredi Nasıl Alınır? 

Genellikle mahallenizde bulunan 5 adet ev hanımı ortak bir fikir çevresinde toplanarak iş yapmaya karar verdiklerinde Tgmp kurumuna uğrar ve birer birer fikirlerini ve yapacakları işin detaylarını anlatarak personeli bilgilendirirler. Kurulan 5 kişilik grup öncelikle eğitime alınarak yapacakları iş için hazırlık aşamasında bu desteğin nasıl kullanılması gerektiği hakkında detaylı bir eğitim alırlar. Sonuçta verilen bu kredi geri ödeme periyodu ve zamanı hakkında anlaşmalar yapılarak, kredi alınır. Şuan ülkemizde yaygın olarak kullanılan ve geri ödemeleri çok düşük olan bu kredinin hem faizsiz olması hem de uzun zamana yayılması sebebiyle hiç zorlanmadan ödemesi yapılmaktadır.

Yani aklınıza gelen her türlü bankanın yardımcı olmadığı yerde finans olarak desteği  microkredi olarak tasarlanmış ve ülkemizde başarıyla uygulanmaktadır. Ödemelerini aksatmayanlar için peşindeki destek iki katına kadar çıkabilmektedir. Ülkemizde başarıyla uygulanan sistem Avrupa’da ödül almıştır.


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ