Okul Kantini Denetim Formu 2014

Okul Kantini Denetim Formu 2014

Milli eğitim Bakanlığına bağlı okullarda faaliyet gösteren kantinlerin denetimi “Okul Kantinlerinin Denetimi ve Uyulacak Hijyen Kuralları Genelgesi” ile düzenlenmiş ve bu kantinlerin gıda ve hijyen denetimi, Tarım İl/İlçe Müdürlükleri tarafından yetkilendirilen kişi ve kurumlarca yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kantinlerin genel denetimi ise okul müdürünün kendisi veya görevlendireceği bir müdür yardımcısı başkanlığında kurulacak bir komisyon tarafından ayda en az bir kez olmak üzere “Okul Kantini Denetim Formu“na uygun olarak denetlenmelidir.

Kantin denetimi için oluşturulacak olan komisyon,  her öğrenim yılı başında yapılacak olan Öğretmenler Kurulu Toplantısında seçilmelidir. Komisyon, müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısının başkanlığında tercihen sağlık bilgisi ya da biyoloji öğretmeni, okul aile birliği tarafından belirlenen bir yetkili ve öğrencilerin oylarıyla seçilen Okul Meclisi Başkanı veya yardımcısından oluşturulmalıdır. Oluşturulan bu denetim komisyonunun gerekli görmesi halinde veya acil durumlarda gereği için Tarım İl veya İlçe Müdürlüklerine başvurarak, kontrol ve denetim için gıda denetçileri davet edilmelidir.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan, 17 Nisan 2007 tarih ve 2007/33 sayılı genelge esaslarına göre, “Bakanlığa bağlı özel öğretim kurumları dahil olmak üzere bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarının bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. yerlerin 2007/33 nolu Genelge uyarınca belirtilen sağlık ve hijyen kurallarına uygun şekilde işletilmesi sağlanacaktır.” denilmektedir.

Okul Kantini Denetim Formu 2014  <=İNDİR


Bir önceki yazımız olan 2014 Yılı Hac sağlık personeli başvurusu başlıklı makalemizde 2014 Diyanet Hac sağlık personeli başvurusu, 2014 Hac sağlık personeli şartları ve 2014 Yılı Hac sağlık memuru başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. karbon gıda dedi ki:

    okul kantini denetim formuyla nereye başvurmamız gerekiyor

BİR YORUM YAZ